Newsy

Nowe HORRORY, które zmrożą nam KREW w żyłach

Mordercy, demony, duchy i inne potwory

Nie ma to jak porządny horror, prawda? Wbrew zdrowemu rozsądkowi uwielbiamy się bać. Paradoksalnie to właśnie silne uczucie strachu oczyszcza nas lęków, o czym wiedzieli już starożytni mdlejący podczas greckich tragedii. Do końca roku na ekranach Multikina pojawi się kilka filmów, które zmrożą nam krew w żyłach i dadzą wszystkim fanom grozy wiele powodów do satysfakcji. 

OK, "The Green Knight" określany jest mianem średniowiecznego kina fantastycznego, ale po analizie zwiastuna coś nam mówi, że reżyser David Lowery niejednokrotnie zapuści się w czeluści horroru. Film został oparty na znanej legendzie arturiańskiej, w której stwór z odrąbaną głową ostrzega, że wróci, by się zemścić - oj, nie brzmi to jak familijna przygoda dla całej rodziny!

Obecność 3: na rozkaz diabła

"Candyman" z Tonym Toddem to klasyka horroru. Film z 1992 roku przeraził wielu z nas, którzy potem ze zgrozą wymieszaną z zaciekawieniem powtarzali przed lustrem pięciokrotnie imię tytułowego upiora. Oczywiście nikt nie miał odwagi, by faktycznie powtórzyć to imię pięć razy, a jeśli ktoś to zrobił, to potem dziwnym trafem znikał. Nowy "Candyman", także z udziałem Todda, został wyprodukowany przez Jordana Peele'a (twórcy "Uciekaj!" oraz "To my"), możemy więc spodziewać się bardzo ciekawego miksu horroru ze społecznym komentarzem.

Obecność 3: na rozkaz diabła

Warrenowie wracają! "Obecność 3: Na rozkaz diabła" to kolejna pozycja w serii świetnych horrorów w mniejszym lub większym stopniu opartych na prawdziwych wydarzeniach. Tym razem nasze ulubione małżeństwo demonologów zmierzy się z koszmarem... sali sądowej. To była jedna z najbardziej sensacyjnych spraw w ich karierze: przypadek mężczyzny oskarżonego o morderstwo, który utrzymywał, że do zabójstwa nakłonił go sam diabeł. W rolach głównych wracają Patrick Wilson, Vera Farmiga i cała masa straszydeł.

Obecność 3: na rozkaz diabła

Michael Myers zaliczył świetny powrót do formy w "Halloween", nowym początku starej serii, który także nam bardzo przypadł do gustu. To właśnie dlatego z wielką niecierpliwością czekamy na kontynuację, w której Laurie (w tej roli ponownie świetna Jamie Lee Curtis!) zmierzy się ze swoim (pozornie) nieśmiertelnym prześladowcą. Spodziewamy się jeszcze większej liczby długich, niepokojących ujęć i kreatywnych pomysłów na zmniejszenie puli obsadowej. 

Obecność 3: na rozkaz diabła

A teraz wszyscy musimy być bardzo, bardzo cicho. W tym świecie głośny dźwięk zwiastuje śmierć z rąk, a raczej z łap przerażających stworów rodem z najgorszych koszmarów. „Ciche miejsce 2” to kontynuacja jednego z najlepiej ocenianych i najbardziej dochodowych horrorów ostatnich lat. Wraz z rodziną Abbotów opuszczamy dom i wyruszamy w nieznane. Będziecie się bać… ale przecież o to tu chodzi. Prawda? Przed kamerę wróciła Emily Blunt, zaś za kamerą ponownie stanął niezawodny John Krasinski. 

Obecność 3: na rozkaz diabła

O nieee, kolejna "Piła"? Ale spokojnie, tym razem reguły gry naprawdę ulegną zmianie. Znane nazwiska w obsadzie (Chris Rock, Samuel L. Jackson) i powrót do horroru kryminalnego w miejsce powodującej mdłości krwawej jatki - brzmi bardzo obiecująco, prawda? "Spirala: Nowy rozdział serii Piła" swoje intencje zdradza już samym tytułem - będzie to historia dziejąca się w tym samym uniwersum, co poprzednie części cyklu, ale opowie zupełnie nową historię niezwiązaną z wątkami z poprzednich części. 

Obecność 3: na rozkaz diabła

Na najlepsze i najbardziej przerażające horrory zapraszamy do Multikina. Do zobaczenia!