Newsy

„Noc oczyszczenia: Anarchia”: Wolna amerykanka 2

By obronić się przed tymi, dla których zbrodnia to szansa na oczyszczenie duszy, bohaterowie muszą połączyć siły.

Pierwsza część „Nocy...” przy dość skromnym budżecie, bo wynoszącym zaledwie trzy miliony dolarów, zarobiła na całym świecie blisko dziewięćdziesiąt milionów. Decyzja o realizacji sequela była zatem nieunikniona. Historia jest ta sama, zmienili się tylko bohaterowie. Otóż, raz do roku na dwanaście godzin państwo wycofuje się, a na ulice wkraczają obywatele. Wyposażeni w pałki, noże, piły mechaniczne, pistolety, karabiny maszynowe - co dusza zapragnie (no może poza bronią typu bazuka), mogą całkiem bezkarnie kraść, wyżywać się, katować swoich sąsiadów, a nawet ich zabijać. W tym czasie zaś służby ratownicze wstrzymują działania. Krótko mówiąc - wolna amerykanka. Owo prawo, ustanowione przez Nowych Założycieli Ameryki stojących na czele rządu USA, zostało wprowadzone po to, aby ograniczyć przestępczość do minimum. I sprawdziło się: jej poziom z rekordowego pułapu spadł poniżej jednego procenta.

W pierwszej odsłonie kamera podążała za bogatym małżeństwem, które co roku spędzało Noc oczyszczenia ze swoimi dziećmi na kanapie przed telewizorem, nie martwiąc się o nic. Dom państwa Sandinów wyposażony był bowiem w najnowszy system obronny, i nikt bez ciężkiego sprzętu nie byłby go w stanie sforsować. Najmłodszego domownika dopadł jednak moment słabości. Udzielił on schronienia włóczędze, czym rozwścieczył ścigających go zamaskowanych psychopatów... W drugiej części natomiast widzowie będą podglądać walkę o życie pięciorga obywateli: zamierzającego zemścić się na zabójcach swojego syna sierżanta Leo (Frank Grillo - „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”), samotną matkę Evę (Carmen Ejogo - „Para na życie”) mieszkającą z nastoletnią córką Cali (Zoë Soul - „Labirynt”), a także Shane’a (Zach Gilford - „Diabelskie nasienie”) i Liz (Kiele Sanchez - „Wyspa strachu”), którzy nie zdążyli ukryć się na czas, gdyż w drodze do domu zepsuł im się samochód. By obronić się przed tymi, dla których zbrodnia to szansa na oczyszczenie duszy, bohaterowie muszą połączyć siły.   

„Noc oczyszczenia: Anarchia”, reż. James DeMonaco, wyst. Frank Grillo, Carmen Ejogo, Zach Gilford, Kiele Sanchez, Zoë Soul, Justina Machado, John Beasley, Jack Conley     

Jerzy Wasowski

Noc oczyszczenia

Noc oczyszczenia

Science-Fiction Thriller Od lat: 15 85 min

Więcej o filmie
Noc Oczyszczenia: Anarchia

Noc Oczyszczenia: Anarchia

Horror Od lat: 15 102 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Noc oczyszczenia: Anarchia”: Wolna amerykanka 2

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

maks

maks

21.07.2014, 09:38:35

szkoda że od dwóch dni nie da się sprawdzić repertuaru