Newsy

"Nieracjonalny mężczyzna": Woody Allen i miłosny trójkąt na amerykańskiej uczelni

Mężczyzna na życiowym zakręcie i dwie kobiety, które kompletnie odmienią jego losy.

Mistrz kina i geniusz komedii Woody Allen powraca w formie i stylu, za jaki kochają go miliony! Do udziału w swoim najnowszym filmie – „Nieracjonalnym mężczyźnie” – zaprosił Joaquina Phoenixa i Emmę Stone. „Jego magia działa za każdym razem, zaś ona ma niesamowity talent i potrafi być niebywale śmieszna” – mówi reżyser, a my zdradzamy fabularne sekrety „jednego z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody'ego Allena ostatnich lat” (The Hollywood Reporter).

Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody – Woody Allen, powraca do rodzinnej Ameryki, gdzie powstały jego najsłynniejsze dzieła, na czele z oscarowym „Blue Jasmine” i uwielbianym przez Polaków „Co nas kręci, co nas podnieca”.

 


 
„Nieracjonalny mężczyzna” to słodko-gorzka komedia z domieszką kryminału, której głównym bohaterem jest rozczarowany życiem profesor filozofii. Abe Lucas (Joaquin Phoenix) jest rozbity emocjonalnie i nie potrafi znaleźć sensu ani radości w swoim życiu. Czuje, że wszystko w co do tej pory się angażował – od polityki po nauczanie – jest całkowicie pozbawione znaczenia.
 
Abe podejmuje pracę w college’u w niewielkim mieście i wkrótce po przyjeździe angażuje się w romans z dwiema kobietami: Ritą Richards (Parker Posey), profesorką, która szuka ucieczki od nieszczęśliwego małżeństwa oraz z Jill Pollard (Emma Stone), najlepszą studentką i przyjaciółką. Jill kocha swojego chłopaka Roya (Jamie Blackley), ale nie jest w stanie oprzeć się posępnej, artystycznej osobowości Abe’a i urokowi jego egzotycznej przeszłości.

 

"Nieracjonalny mężczyzna" w kinach od 14 sierpnia 2015.

 

Źródło: Kino Świat

 

Nieracjonalny mężczyzna

Nieracjonalny mężczyzna

Komedia Dramat Od lat: 15 95 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Nieracjonalny mężczyzna": Woody Allen i miłosny trójkąt na amerykańskiej uczelni

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

zet

zet

19.08.2015, 12:46:16

Super!