Newsy

"Niepamięć" króluje w kinach

W większości europejskich krajów pierwszy wiosenny weekend w kinach zdominowany został przez najnowszy film Toma Cruise'a.

W większości europejskich krajów pierwszy wiosenny weekend w kinach zdominowany został przez najnowszy film Toma Cruise'a "Niepamięć". Warto zauważyć, że podczas minionego weekendu produkcja science-fiction zadebiutowała w 52 krajach, zaś amerykańska premiera filmu będzie miała miejsce dopiero w najbliższy piątek.

W ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania na rynku zewnętrznym „Niepamięć" zarobiła 61,1 miliona dolarów (pierwsze miejsce w tym tygodniu). Na pewno nie jest to jakiś imponujący wynik (w kontekście 52 premier), ale bez wątpienia dobry. Tradycją już niemal staje się, że najwięcej pieniędzy hollywoodzka produkcja zarabia w Rosji (jeżeli film nie jest pokazywany w Chinach). „Niepamięć" za naszą wschodnią granicą zgromadziła 8,6 miliona dolarów. W Wielkiej Brytanii zebrała 7,9 miliona dolarów, zaś w Korei – 4,1 miliona dolarów. Dodajmy, że w Rosji „Niepamięć" ustanowiła nowy rekord otwarcia pośród filmów z Tomem Cruise'em.

Nie ulega wątpliwości, że każdy nowy film science-fiction z Cruise'em to bardzo duże wydarzenie na rynku kinowym. A na pewno na rynku zewnętrznym. Przypomnijmy, że „Raport mniejszości" w 2002 roku poza Ameryką zarobił 226,3 miliona dolarów (7. rezultat w sezonie), zaś „Wojna światów" – 357,5 miliona dolarów (4. wynik w 2005 roku). Poprzedni film Toma Cruise'a, sensacyjna produkcja „Jack Reacher" w sumie zebrała poza Ameryką 136,5 miliona dolarów.

Drugą pozycję obronili „Krudowie". Animacja zgromadziła dzisiaj 25,6 miliona dolarów. Produkcja wytwórni DreamWorks ma już status dużego przeboju. Na jej koncie znajduje się 244,8 miliona dolarów. Poprzednia animacja tego studia, „Strażnicy marzeń" w sumie zgromadziła na rynku zewnętrznym 200,3 miliona dolarów.

Warto zwrócić uwagę, że „Krudowie" poza Ameryką będą większym przebojem niż „Oz Wielki i Potężny", który obecnie ma na koncie 251,6 miliona dolarów i wszystkie ważne premiery już za sobą (podczas minionego weekendu – 7,3 miliona dolarów wpływów – czwarte miejsce). Zwróćmy uwagę, że film Sama Raimi zarobił najwięcej pieniędzy: Rosja – 27,3 miliona dolarów, Chiny – 24,9 miliona dolarów, Wielka Brytania – 22,1 miliona dolarów, Japonia – 18,1 miliona dolarów.

Na czwartej pozycji sklasyfikowany został „G.I. Joe: Odwet" – 15,6 miliona dolarów. Sequel (168,3 miliona dolarów) już poprawił rezultat oryginału (152,3 miliona dolarów). A przed filmem jeszcze premiera w Chinach (już dzisiaj) oraz w Japonii (dopiero w czerwcu).


[PN]

News ze Stopklatki

Obrazek - stopklatka130.png

Niepamięć

Niepamięć

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 124 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Niepamięć" króluje w kinach

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.