Newsy

"Nienawistna ósemka": Rekord Quentina Tarantino

W miniony weekend do polskich kin trafił najnowszy film Quentina Tarantino - "Nienawistna ósemka". Film w weekend otwarcia obejrzało prawie 114 tys. widzów (113 925).

Po pierwszych trzech dniach wyświetlania zanotował najlepszy wynik frekwencyjny spośród wszystkich filmów tego reżysera, włączając w to największe hity: "Bękarty wojny" (2009) oraz "Django" (2013).

Quentin Tarantino w ósmym w swej karierze filmie połączył styl znany z debiutanckich, gangsterskich "Wściekłych psów" (1992) z tradycją westernu, wykorzystaną już w "Django". "Nienawistną ósemkę" uhonorowano trzema nominacjami do Oscara 2016 r. Wyróżniono Ennia Morricone za muzykę, Roberta Richardsona za zdjęcia oraz Jennifer Jason Leigh za drugoplanową rolę kobiecą.

 

Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russel), znany jako „Szubienica”, oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Podczas zamieci śnieżnej trafiają do zajazdu, w którym spotykają tajemniczych nieznajomych. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, podróżnicy zaczynają rozumieć, że szanse na dotarcie do miasta są niewielkie, a ich największym zmartwieniem nie jest bezwzględna pogoda, a towarzysze o nieczystych intencjach.

„Nienawistna ósemka” w kinach od 15 stycznia.

Źródło: Forum Film