TOP Multikino

Nie tylko Grey: 5 słynnych filmowych uwodzicieli

Czarują, rozkochują, nierzadko sprowadzają na manowce. Która z was potrafi się im oprzeć?

Ach ten pan Grey - niby miał być chwilowym epizodem w życiu Anastasii Steele, a tymczasem na ekranach kin mamy już trzeci film z udziałem tej malowniczej dwójki. Zanim jednak wybierzecie się na „Nowe oblicze Greya”, poznajcie innych lowelasów, którzy zawodowo i hobbystycznie - a co najważniejsze, z sukcesami - zajmowali się trudną sztuką podrywu.

1. Marian („Podatek od miłości”)

Zaczynamy od naszego rodzimego Casanovy - to historia najnowsza (w kinach oglądamy ją od zaledwie kilkunastu dni), a i postać chyba najsympatyczniejsza. Do tego mocno zanurzona w naszych polskich realiach; możesz być amantem, ale i tak to nieważne, jeśli coś nie gra w twoich zeznaniach podatkowych. Tak, za to twarde stąpanie po ziemi szczególnie lubimy ten obraz.2. Don Jon („Don Jon”)

Komedia romantyczna ku przestrodze: czarujący bicepsem, młodzieńczym uśmiechem i fryzurą na podrzędnego włoskiego gangstera Joseph Gordon-Levitt może poderwać każdą, nawet superseksowną Scarlett Johansson w jeszcze bardziej superseksownej czerwonej sukience. Na drodze staje mu… uzależnienie od pornografii, a my przekonujemy się, że nawet taki amant nie jest chodzącym ideałem. Ku przestrodze - wiedzcie, kiedy należy w porę wyłączyć komputer.3. Valmont („Szkoła uwodzenia”)

Czyli uwspółcześniona wersja klasycznych „Niebezpiecznych związków” w realiach amerykańskiego high schoolu. Sebastian Valmont, czyli typowy Seba - podrywacz, zakłada się ze swoją przyrodnią siostrą o to, że uwiedzie raczej cnotliwą córkę dyrektora szkoły. Ogląda się to zaskakująco dobrze, także za sprawą świetnej ścieżki dźwiękowej (m.in. Placebo, The Verve), no i ten film to esencja schyłku lat 90. Te makijaże! Te stroje! Ten amanci loczek Ryana Philippe’a!4. Jacob („Kocha, lubi, szanuje”)

Pod tytułem zwiastującym najgorsze kryje się naprawdę udana i zabawna komedia romantyczna: oto statecznemu 40-latkowi nagle zaczyna sypać się rodzina (i życie), a lokalny playboy pomaga mu stanąć na nogi. Charyzma Ryana Goslinga trzyma cały film w ryzach, a ta scena, w której nagle pokazuje oszołomionej widowni swoją gołą klatę, już przeszła do historii najsłynniejszych striptizów ever, zaraz obok „Gildy” i tej sceny z długą rękawiczką.5. Casanova („Casanova”)

Tego pana oglądaliśmy w kinie bardzo często - choćby u mistrza Federico Felliniego - ale wybieramy rolę nieodżałowanego Heatha Ledgera, którą udowodnił, że nie ma dla niego kreacji, z jakiej nie można wykrzesać czegoś wspaniałego. Tym razem najsłynniejszy uwodziciel świata zakochuje się - tak, tak! - w pięknej Francescy, ta jednej pozostaje nieczuła na jego awanse. Jak mawiał Barney Stinson (on też mógłby zresztą znaleźć się na tej liście) - challenge accepted!

Nowe oblicze Greya

Nowe oblicze Greya

Melodramat Od lat: 15 105 min

Więcej o filmie
Podatek od miłości

Podatek od miłości

Komedia romantyczna Od lat: 15 101 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Nie tylko Grey: 5 słynnych filmowych uwodzicieli

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.