Newsy

Nie przegap! Nowe polskie kino na nowy rok

A wy? Macie już jakieś noworoczne postanowienie? Gdyby było nim obejrzenie w nowym roku rekordowej liczby polskich filmów, możecie zacząć z przytupem: pierwszy kwartał 2017 roku to prawdziwy wysyp długo oczekiwanych rodzimych premier.

Zaczynamy od bardzo udanej komedii kumpelskiej. Nie przypominam sobie w polskiej kinematografii dobrego filmu zrealizowanego w podobnej konwencji. „Po prostu przyjaźń” wchodzi do kin już 6 stycznia i przynosi sporą porcję humoru, wzruszeń i tzw. życiowej mądrości.

O ostatnim filmie Andrzeja Wajdy było głośno na długo przed tym, jak Bogusław Linda w słynnym już wywiadzie żachnął się niecenzuralnie, że musi za zmarłego Mistrza „świecić ryjem”. Na szczęście przy okazji Powidoków” (na ekranach 13 stycznia) można dyskutować nie tylko o samopoczuciu aktora. Film jest polskim kandydatem do Oskara i jedną z najbardziej oczekiwanych premier roku.

Bardzo intrygująco zapowiada się „Konwój” – thriller sensacyjny w doborowej obsadzie (Gajos, Więckiewicz, Simlat, Czop) rozgrywający się w środowisku służb więziennych. Już 13 stycznia przekonamy się, czy jest równie intensywny jak jego świetny zwiastun.

Na to czeka cała Polska. Wszak cała Polska ma na półce książkę, której nie ima się kryzys czytelnictwa. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to kolejna realizacja producentów i scenarzysty „Bogów”, co powinno być gwarancją doskonałego widowiska. Dotychczas udostępnione materiały wyglądają rewelacyjnie. Powiedzieć „sprawdzam” będziecie mogli już 27 stycznia.

Najdziksze historie zdarzają się w najmniej odpowiednich momentach, przekonują twórcy filmu „PolandJa”, który ma być pełną humoru opowieścią o tym, jak (nie)radzimy sobie z rzeczywistością. Obejrzymy tu całą plejadę gwiazd z dawno niewidzianym Januszem Radziwiłłowiczem na czele. Premiera – 17 lutego.

Tydzień później na ekrany polskich kin wejdzie „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, powieść Olgi Tokarczuk stanowiąca kanwę scenariusza, była kilka lat temu literackim wydarzeniem. Historia Janiny Duszejko, symbolicznej postaci będącej kimś pomiędzy ludowym wyobrażeniem czarownicy a Erin Brockovich na emeryturze z pewnością zasługiwała na dobry film!

Niewielu jest w Polsce majstrów od komedii romantycznych, którzy mogliby porównać swój dorobek z Ryszardem Zatorskim. 24 lutego reżyser „Dlaczego nie!” wraca z historią o dwóch przyjaciółkach, które za pomocą nietypowego pomysłu na biznes chcą rozwiązać problem męskiej niewierności, pod wiele mówiącym tytułem „Porady na zdrady”.

Najpierw był serial, cieszący się sporą popularnością. Teraz czas na film pełnometrażowy. 3 marca na ekrany wejdzie tanecznym krokiem „Bodo” – historia Eugeniusza Bodo, przedwojennego artysty estradowego, aktora i playboya.

Nasze zestawienie zamykamy biograficznym filmem o najsłynniejszej Polce wszech czasów. „Maria Skłodowska-Curie” pojawi się w polskich kinach 3 marca. Czego możemy się spodziewać? Jak pisze dystrybutor, portretu Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. W roli tytułowej – Karolina Gruszka. 

Porady na zdrady

Porady na zdrady

Komedia romantyczna Od lat: 15 96 min

Więcej o filmie
Powidoki

Powidoki

Dramat Biograficzny Od lat: 13 100 min

Więcej o filmie
Po prostu przyjaźń

Po prostu przyjaźń

Komedia Od lat: 12 133 min

Więcej o filmie
Konwój

Konwój

Thriller Kryminał Od lat: 15 92 min

Więcej o filmie
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Komedia Dramat Biograficzny Od lat: 15 120 min

Więcej o filmie
Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie

Dramat Biograficzny Od lat: 13 100 min

Więcej o filmie
Pokot

Pokot

Dramat Od lat: 15 128 min

Więcej o filmie
PolandJa

PolandJa

Komedia Od lat: 15 104 min

Więcej o filmie
Bodo

Bodo

Biograficzny Od lat: 12 107 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Nie przegap! Nowe polskie kino na nowy rok

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.