Newsy

"Nędznicy": błagali Hathaway, by przestała chudnąć

Anne Hathaway do nagrodzonej Złotym Globem roli Fantyny schudła blisko 10 kilogramów. Jej spektakularna ekranowa transformacja bardzo martwiła jednak sporą część ekipy filmu "Les Miserables. Nędznicy".

Od dłuższego czasu media poświęcają ogromnie dużo uwagi Anne Hathaway. Naturalnie szczupła aktorka do roli Fantyny w "Les Miserables. Nędznicy" schudła blisko 10 kilogramów i obcięła niemal na "zero" swoje piękne, długie włosy. Hollywood lubi aktorów, którzy potrafią poświęcić się dla roli: to właśnie za tę kreację Hathaway dostała swój pierwszy Złoty Glob. Okazuje się jednak, że nie wszyscy kibicowali Anne w jej drakońskiej diecie. Niektórzy - w tym reżyser Tom Hooper - uważali, że aktorka za bardzo się poświęca.

Uważałem, że przekroczyła pewną granicę, której nie powinna była przekraczać i próbowałem ją odwieść od tego pomysłu mówił w wywiadzie laureat Oscara. Sama Hathaway przyznaje: Tomowi nie podobało się to, co robię, ale rozumiał moją motywację. Nikt nie aprobował mojego postępowania. Pod koniec nagrań ludzie przytulali mnie i wzruszali się na mój widok - wyglądałam na tak kruchą. Hathaway nie żałuje jednak poniesionych wyrzeczeń, tym bardziej, jeśli popchną one jej karierę w kierunku wymarzonego Oscara. Pozostaje skromna. Swoje spektakularne wykonanie piosenki "I dream a dream", które obejrzeć można w klipie poniżej, określa mianem "takiego sobie". O swoich konkurentkach mówi z podziwem: Widzę jaką pracę wykonują ludzie tacy jak Meryl Streep, Cate Blanchett czy Kate Winslet i marzę, by pracować na takim poziomie. Ale nie sądzę bym miała równie dużo talentu, co one. Jedyne na co mam wpływ, to moje poświęcenie, moja ciężka praca.


AT / Jezebel

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

Les Miserables: Nędznicy

Les Miserables: Nędznicy

Dramat Musical Od lat: 12 158 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Nędznicy": błagali Hathaway, by przestała chudnąć

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Multikino

Multikino

22.01.2013, 23:50:24

Repertuar na kolejny tydzień repertuarowy (od piątku) podajemy najpóźniej w środę wieczorem i wtedy będzie można dokonywać rezerwacji i kupować bilety.

solo

solo

22.01.2013, 17:30:18

Dlaczego nie mogę zarezerwować biletów na Nędzników w Gdańsku? Kiedy podany będzie aktualny repertuar?