Newsy

"Naprzód" od dziś na ekranach

Materiały edukacyjne i lekcja multimedialna

Kiedy mistrzowie animacji ze studia Disney/Pixar wzywają: „Naprzód”!, ku pełnej wrażeń przygodzie rwą się wszystkie, nawet najbardziej zatwardziałe, serca. Obłędna animacja staje się wehikułem, a zaskakujące konteksty i ważne wartości – drogowskazami do celu. Multikino i Cinema 3D wzbogacają podróż o filmową lekcję multimedialną i pakiet scenariuszy lekcji.

Zwiastuny uchyliły rąbka tajemnicy. Wiemy już, że trafimy do świata pełnego magii, ale… przytłoczonego znajomą nam codziennością. Widzieliśmy, że mamy szansę spotkać się z najróżniejszymi fantastycznymi postaciami rodem z mitów i baśni, ale… wepchniętymi w schematy współczesnej cywilizacji. Domyślamy się, że przed nami wielka wyprawa zachęcająca do zacieśniania rodzinnych więzi. Ale…

…Zwiastuny nie zdradzają za dużo. Zaostrzają jedynie apetyt. Zachwycają i intrygują: czym tym razem rozpieści nas mistrzowski tandem Disney/Pixar, bezbłędnie odnajdujący drogę do wrażliwości widzów w różnym wieku i trafnie reinterpretujący współczesne bolączki, które przybrane zostają w niezapomniane fabuły, olśniewające obrazy i wpadające w ucho melodie?

I wreszcie! Od dziś każdy kinoman ma szansę odkryć tę tajemnicę! Wyczekiwany film wchodzi właśnie na ekrany. Przed widzami wspaniała przygoda. Zatem… „Naprzód”!

Dla grup szkolnych będzie to przeżycie o charakterze na wskroś edukacyjnym. O tym, że może mieć ono prawdziwie terapeutyczny wymiar pisała Zuzanna Różycka z Zespołu Edukacji Multikina – psycholożka i pasjonatka fantasy, w artykule „Naprzód! W terapeutyczną przygodę z filmem”.

Dydaktyczne walory animacji wydobywa i wzmacnia pakiet materiałów edukacyjnych. Wśród nich –  15-minutowa filmowa lekcja multimedialna „Na tropie magicznych bohaterów baśni, legend i mitów”, zachęcająca do wielu obiecujących poszukiwań. Czy w galeriach Muzeum Narodowego w Poznaniu mogą czaić się fantastyczne zwierzęta? Czy wspaniała opowieść może być zaklęta w jeden obraz? Czym są baśnie, mity i legendy? Dlaczego warto je znać? Gdzie ich poszukiwać? I kto zamieszkuje ich niezwykły świat? Kim jest centaur? Przy kim uspokaja się jednorożec? I jakie talenty mają syreny?

Zestaw scenariuszy lekcji może stanowić wsparcie dla nauczycieli zainteresowanych dogłębnym omówieniem zagadnień edukacyjnych podejmowanych przez film „Naprzód”. Proponuje aktywności sprzyjające zapoznaniu uczniów z następującymi tematami:

  • Bestiariusz rodem z baśni i mitów. O niezwykłych bohaterach filmów, książek i obrazów (opracowanie: Martyna Łukasiewicz, historyk sztuki),
  • „Dawno temu świat był pełen magii”. Baśń, fantasy i ich cechy gatunkowe (opracowanie: Martna Keiser, filmoznawczyni),
  • W rodzinie siła! (opracowanie: Marcelina Westphal, psycholog),
  • Strata i tęsknota. Jak uporać się z trudnymi emocjami? (opracowanie: dr Natalia Kłysz-Sokalska, pedagog),
  • Kiedyś i dziś. Czasy się zmieniają! (opracowanie: Joanna Chludzińska, filmoznawczyni).

Zachęcamy do pobrania scenariuszy lekcji i zapraszamy na pokazy szkolne do Multikina!

Materiały edukacyjne dostępne są TUTAJ
Naprzód (Hit za 14,90)

Naprzód (Hit za 14,90)

Animowany Familijny Od lat: 6 102 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Naprzód" od dziś na ekranach

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.