Newsy

Najważniejszy temat w czerwcu? Bezpieczne wakacje!

O czerwcowym repertuarze Akademii Filmowej

Szkoła bywa dla uczniów naprawdę wspaniała, ale… który z nich nie myśli już o wakacjach? Podróże, czas dla siebie i przyjaciół, wielkie odkrycia i nowe niezwykłe znajomości… Nic dziwnego, że Państwa podopieczni są już myślami gdzie indziej.

Wszystko to, co najlepsze w wakacjach, zobaczyć można na ekranach kin w czerwcowej Akademii Filmowej Multikina, przy okazji dobrze przygotowując się do miesięcy swobody, które jednocześnie są przecież czasem wielu wyzwań! W tym zadaniu uczestników Akademii wspomogą:

  • składający się z samych filmowych perełek repertuar,
  • stworzone przez filmoznawców, pedagogów i psychologów scenariusze lekcji powstałe w nawiązaniu do filmowych fabuł,
  • eksperckie prelekcje i krótkiefilmy edukacyjne poprzedzające seans.

O czym pamiętać, na co uważać, jak dbać o swoje bezpieczeństwo? Jak spakować plecak na wyprawę w góry, a co zabrać z sobą na wizytę na plaży? Gdzie szukać pomocy, kiedy będzie groziło nam niebezpieczeństwo? Co zrobić, kiedy atakuje nas agresywny pies? Czy warto próbować nieznane substancje, które obiecują niezwykłe doznania? Te i inne pytania będziemy stawiać sobie przez cały czerwiec, chcąc przygotować dzieci i młodzież do podejmowania wielu samodzielnych wakacyjnych decyzji. Za cel stawiamy sobie, by uczniowie, mając wybór – sięgali po bezpieczeństwo, nie ograniczając przy tym swojej przyjemności i możliwości rozwoju.

Przed młodymi widzami wspaniałe i pouczające filmowe podróże!

Dokąd zabiorą nas filmowi bohaterowie?

Wraz z kultowymi postaciami z książek A. A. Milne’a (a następnie i słynnych animacji Disneya) uczniowie klas I-III szkół podstawowych odwiedzą Stuwiekowy Las. „Krzysiu, gdzie jesteś?” – rozlegnie się w tym magicznym miejscu, a pytanie to zada zarówno uroczy miś Kubuś, jak i sam, dorosły już, Krzyś. Tym samym bohaterowie podpowiedzą nam, czym się kierować, żeby się nie pogubić – i to nie tylko podczas wakacji!

Pozornie nudna farma w opustoszałym, niemal pustynnym rejonie, stanie się tłem niezapomnianej przygody bohatera „Moich wakacji z Rudym” (klasy IV-VI szkoły podstawowej). To właśnie tam znajdzie on osieroconego szczeniaka, który okaże się najlepszym kompanem dorastającego chłopaka. Spotkanie z tym pełnym energii duetem będzie lekcją przyjaźni – także międzygatunkowej! – ale i pretekstem do omówienia sposobów na różne wakacyjne zagrożenia.

W podróż w nieznane najstarsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum wyruszą z klasowymi autsajderami – „Wirusem i Oktanem”, którzy w poszukiwaniu wolności i przygody wsiądą w zbudowany przez siebie… drewniany domek na kółkach. Ta pełna wyzwań i nietypowych wydarzeń wyprawa stanie się – i to zarówno dla bohaterów, jak i widzów, krokiem ku dojrzałości i odpowiedzialności.

Szkołom ponadgimnazjalnym szczególnie polecamy w tym miesiącu tournée po południu Stanów Zjednoczonych – w towarzystwie muzycznego wirtuoza i jego pełnego uprzedzeń kierowcy – bohaterów „Green Booka”. To będzie także wyprawa w czasie – do lat 60., kiedy segregacja rasowa była w niektórych rejonach na porządku dziennym. Jej przykre konsekwencje poważnie doświadczą filmowych bohaterów. Jak wpłynie to na ich postrzeganie świata, a jak – na przekonania młodzieżowej publiczności? Po seansie tego filmu – absolutnej rewelacji tego roku, laureata trzech Oscarów i trzech Złotych Globów, uczniowskie nastawienie do wakacyjnych międzykulturowych spotkań może ulec korzystnej przemianie.

Przygody w kinie będą więc doskonałą zapowiedzią prawdziwych wakacyjnych wypraw. Życzymy Państwu i Państwa podopiecznym jak najlepszych wrażeń…i bezpiecznych wakacji!

AFM/CZERWIEC/KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?

AFM/CZERWIEC/KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?

104 min

Więcej o filmie

35 osób chce zobaczyć

AFM/CZERWIEC/MOJE WAKACJE Z RUDYM

AFM/CZERWIEC/MOJE WAKACJE Z RUDYM

88 min

Więcej o filmie

62 osoby chcą zobaczyć

AFM/CZERWIEC/WIRUS I OKTAN

AFM/CZERWIEC/WIRUS I OKTAN

103 min

Więcej o filmie

5 osób chce zobaczyć

AFM/GREEN BOOK

AFM/GREEN BOOK

130 min

Więcej o filmie

31 osób chce zobaczyć

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Najważniejszy temat w czerwcu? Bezpieczne wakacje!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.