Newsy

Najlepsze historie pozwalają się Wam zatracić!

Zastanawialiście się kiedyś co tak naprawdę dzieje się z naszymi umysłami i ciałami, gdy oglądamy film na dużym ekranie? Jeśli tak, to mamy dla Was dobre wieści - badania naukowe przeprowadzone przez University College London i Vue Entertainment pokazują, że kino może mieć zaskakujące korzyści dla funkcjonowania Waszego mózgu, więzi społecznych, produktywności czy kreatywności!

Nieczęsto zdarza się, że po prostu odpoczywamy i skupiamy się na czymś przez całe dwie godziny. Zawsze jest ostatni poziom Candy Crush do ukończenia, wyskakujące powiadomienia, przychodzące wiadomości czy kolejny TikTok do obejrzenia.

Badania opublikowane przez Vue i University College London, ujawniają, że kilka godzin przed dużym ekranem jest dla Was naprawdę dobre, zmniejsza poczucie samotności i depresji!  Byłoby dziwne, gdyby świetna rozrywka nie sprawiała, że czujemy się dobrze, ale miło mieć to potwierdzone, prawda? Uczestnicy badania powiedzieli, że czuli się mniej zestresowani po obejrzeniu całego filmu, 75% całkowicie się zatraciła w historii, a 55% widzów stwierdziło, że jest to terapeutyczne. 45% posunęło się nawet do nazwania go „transcendentnym”.

Ponadto okazało się, że tętno ludzi stało się bardziej wyrównane, gdy oglądali ten sam film na dużym ekranie. Nauka mówi, że ten rodzaj zsynchronizowanej aktywności może prowadzić do silniejszych więzi. Tak więc samo przebywanie blisko siebie i zatracenie się w tym samym filmie łączy nasze bicia serca. To jest coś, co naprawdę można uzyskać tylko na ekranie kinowym. Do tego popcorn. Nigdy nie smakuje tak dobrze w domu, prawda?

Dziś wypuszczamy film z manifestem „Zatrać się w niezwykłych opowieściach”, żeby pokazać Wam jak cenne jest zagubienie się w świetnej historii! Pamiętajcie, że filmy warto oglądać w określony sposób, aby w pełni zanurzyć się w otoczeniu ekranu, dźwięku i fotela. W Multikinie oferujemy najlepsze i luksusowe skórzane fotele rozkładane, ekrany o wysokiej rozdzielczości i wielowymiarowy dźwięk Dolby Atmos, ponieważ każdy z Was zasługuje na doświadczenie magii rozrywki na dużym ekranie!

Nie wiecie na czym warto się zatracić w nadchodzących miesiącach? Będziecie mieli ku temu naprawdę wiele okazji!. Już teraz na wielkim ekranie można oglądać najnowsze przygody Jamesa Bonda w filmie „Nie czas umierać”. W październiku na widzów czeka jeszcze między innymi „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, „Diuna” oraz „Furioza” z Mateuszem Banasiukiem i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych. Natomiast w kolejnych miesiącach premierę będą miały: „Eternalas”, „Pitbull” Patryka Vegi, „King’s Man: pierwsza misja”, „Dom Gucci”, „Spider-Man: Bez drogi do domu”, „Matrix Zmartwychwstania” oraz polska komedia romantyczna „Szczęścia chodzą parami”.

Zatrać się w niezwykłych opowieściach w Multikinie!

P.S. „Zatrać się w niezwykłych opowieściach” skrywa aż 38 nawiązań do innych filmów. Rozpoznacie je?