Newsy

Najbardziej SMAKOWITE hity 2021 z okazji DNIA POPCORNU

Om nom nom

Czy dla Was także kino nie istnieje bez popcornu? Tak, mlaskanie bywa uciążliwe, ale warto pamiętać, że tradycja spożywania przekąsek przed wielkim ekranem sięga samych początków kina. Tak się składa, że 19 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Popcornu i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie najbardziej popcornowych produkcji, które będziecie mogli w najbliższych miesiącach obejrzeć na ekranach Multikina. Smacznego i... do zobaczenia!

KING'S MAN: PIERWSZA MISJA
Kiedy: Marzec

Popcornowość: Całkiem wysoka

Eggsy powraca! A nie, wróć. Jednak nie. Zanim obejrzymy trzecią część przygód Eggsy'ego i wesołej kompanii, to cofniemy się do samych początków organizacji Kingsman. "King's Man: Pierwsza misja" zabiera nas do początków XX wieku. Złoczyńcy rozpanoszyli się po całym świecie, a przewodzi im złowrogi Rasputin. Remedium jest tylko jedno - stworzyć tajną organizację, która za pomocą wszelkich środków wypleni zło. Zanim jednak Kingsmani przyjmą swój kodeks i wdzieją eleganckie wdzianka, to jeden człowiek stanie przeciwko całej nikczemności tego świata. Będzie wesoło, krwawo i bardzo efektownie. Popcorn z pewnością zniknie już podczas pierwszego aktu.

CICHE MIEJSCE 2

Kiedy: Kwiecień

Popcornowość: Ciiii!

Przerażające potwory reagujące na dźwięk powracają, by terroryzować Emily Blunt i jej rodzinkę. Chrupać wyjątkowo nie będziemy. Głośno, w sensie. Tylko tak cichutko, wpatrując się w ekran w niemym zachwycie.

NIE CZAS UMIERAĆ

Kiedy: Kwiecień

Popcornowość: Ło panie

Daniel Craig po raz ostatni wystąpić jako James Bond miał w kwietniu 2020 roku. Z powodów wiadomych premiera kolejnych przygód najlepszego agenta Jej Królewskiej Mości została wielokrotnie przełożona, aż w końcu stanęło na tym, że 007 wkroczy na ekran i strzeli w kierunku kamery rok później, niż planował. Cóż, lepiej późno niż wcale. "Nie czas umierać" owiane jest mgiełką tajemnicy. Nie wiemy prawie nic o głównym złoczyńcy - czy będzie to nowa postać, czy współczesne wcielenie dotora No? Nie mamy pojęcia, jak potoczy się życie osobiste Jamesa, nie wiemy kto będzie nowym 007. Wiemy tylko tyle, że nie możemy się doczekać seansu i popcorn wciągniemy już na reklamach.

CZARNA WDOWA

Kiedy: Maj

Popcornowość: Wysoka

Scarlett Johansson jako Czarna Wdowa co prawda poświęciła się dla reszty Avengersów w pamiętnym "Końcu gry", ale nie zapominajmy, że piękna Natasha jest komiksową superbohaterką. A w komiksach śmierć mało znaczy. Co prawda w nowych produkcjach Kinowego Uniwersum Marvela raczej Natashy nie zobaczymy, to jednak blockbusterowy gigant znalazł sposób, by ScarJo ten ostatni raz pohasała w obcisłym kostiumie i skopała parę tyłków. "Czarna Wdowa" rozgrywa się zaraz po wydarzeniach z "Wojny Bohaterów". Natasha Romanoff ucieka do rodzinnej Rosji, by odkryć tajemnice swojej rodziny. Tam spotyka się ze swoją siostrą (w tej roli świetna Florence Pugh), poznaje nowych herosów (Red Guardian) oraz wrogów. Popcorn będzie jedzony miarowo względem ilości akcji na ekranie.

SZYBCY I WŚCIEKLI 9

Kiedy: Maj

Popcornowość: B10

Vin Diesel w nowych "Szybkich i wściekłych" nareszcie rusza w kosmos, więc cała reszta, włącznie z tym, że Charlize Theron powróci jako "ta zła", a John Cena wcieli się w Jakoba Torretto, czyli głównego złego, nie ma znaczenia. Diesel w kosmosie! Będziemy jeść popcorn garściami i żłopać colę jak Mustang benzynę.

VENOM 2: CARNAGE

Kiedy: Czerwiec
Popcornowość: EDDDIEEE!

Najlepszą rzeczą w "Venomie" była bez wątpienia symbiotyczna przyjaźń między tytułowym kosmicznym bytem, a reporterem Eddiem Brockiem, w którego z werwą wcielił się Tom Hardy. Podczas napisów końcowych widzowie zostali uraczeni sceną, w której przedstawiono postać przestępcy Cleetusa Cassidy'ego. Ten gagatek w komiksach znany jest jako Carnage, seryjny morderca posiadający umiejętności Venoma. Domysły fanów potwierdziły się - w "Venom 2: Carnage" obejrzymy starcie antyherosa z jego arcywrogiem. Carnage dla Venoma jest równie wielkim utrapieniem, jak Joker dla Batmana. Pora na rzeźnię, drodzy! Oczywiście w kwestii popcornowej. Z pewnością przekąska skończy się zbyt szybko.

To co, widzimy się na sali kinowej? Dajcie znać w komentarzach. Do zobaczenia w Multikinie!