TOP Multikino

Na co z dzieckiem do kina? (zima 2017/2018)

Zimą tradycyjnie w kinach pojawia się sporo hitów. Nie inaczej jest w tym roku. Wypady do kina z dziećmi powinny dać rodzicom dużo satysfakcji, bo naprawdę jest w czym wybierać.

Jest w Multikinie kilka filmów, które miały premierę już jakiś czas temu, ale jeśli jeszcze ich nie widzieliście, koniecznie musicie nadrobić zaległości.

Najważniejszym z nich jest „Coco” – animacja, która wejdzie do klasyki kina dziecięcego, prawdziwa perełka z wytwórni Disneya. Mimo że mówi o rzeczach bardzo poważnych, ba! ostatecznych, jest to opowieść niezwykle budująca, przywracająca wiarę w moc relacji międzyludzkich (w tym rodzinnych), opowiadająca o mocy pamięci ocalającej tradycję i mądrość zakorzenioną w przeszłości.
Specjalne pokazy „Mikołaja w każdym z nas” – to propozycja dostępna na zamówienia grup zorganizowanych. Film opowiada o zabawnej anegdocie z życia Świętego Mikołaja i pewnej rodziny. Ta kameralna norweska produkcja przypomni nam o tradycjach świątecznych i zasadach obowiązujących przy wigilijnym stole.
Świąteczną tematykę poruszają też filmy „Pierwsza gwiazdka”, „Mikołaj i spółka” oraz „Magiczna zima Muminków”. Pierwszy to animacja nawiązująca do zdarzenia w Betlejem – grupa zwierzaków staje się świadkami narodzin Jezusa. „Mikołaj i spółka” to propozycja kina dla całej rodziny – tym razem to Mikołaj (w tej roli znany z wielu ról komediowych Alain Chabat) szuka pomocy wśród ludzi, potrzebne jest lekarstwo dla chorych elfów. Z kolei najnowsza adaptacja prozy dla dzieci Tove Jansson jest pierwszym spotkaniem Muminków ze Świętami. Jak to możliwe? Ano tak, że dotąd bohaterowie porę zimową smacznie przesypiali. 
Przed 29 grudnia, a więc do dnia polskiej premiery, na specjalnych weekendowych pokazach przedpremierowych będzie można obejrzeć „Paddingtona 2” – kontynuację przygód rezolutnego niedźwiadka o nienagannych manierach, którego dzieci znają z książek oraz pierwszej adaptacji z 2014 roku. Tym razem Paddington wpadnie w nie lada tarapaty – trafi do więzienia. Czy i tam razem uda mu się wyjść z tego obronną łapą? Warto przekonać się osobiście, bo to z pewnością jeden z najlepszych filmów dla dzieci mijającego roku.
Tego samego dnia na ekrany polskich kin wchodzi „Jumanji: Przygoda w Jungli” – rasowy przykład dynamicznego kina przygodowego. Tym razem Dwayne „Skała” Johnson wraz z grupą podopiecznych będzie musiał zmierzyć się z bezwzględnymi regułami pewnej tajemniczej gry. Z pewnością dostaniemy spory zastrzyk adrenaliny i niemałą dawkę humoru z nawiązaniami do klasycznej literatury przygodowej.   
Nim jednak do tego dojdzie, czeka nas elektryzująca kinomanów premiera „Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi”. Najnowsza część tej epickiej sagi da nam odpowiedź na pytania, które nurtują nas od dwóch lat, zaś zapowiadany od „Przebudzenia Mocy” powrót Luke’a Skywalkera z pewnością ekscytuje każdego fana gwiezdnej sagi, niezależnie od wieku. 
W styczniu na ekranach pojawi się kilka filmów dla najmłodszych. Niezwykle interesująco zapowiada się „Fernando”. Studio odpowiedzialne między innymi za sukces „Epoki Lodowcowej” opowiada historię łagodnego i pokojowo nastawionego byczka, z którego robi się niezły… bysio. Fakt, iż zamiast walk na arenie woli on rozkoszować się zapachem kwiatów na łące, może szybko stać się dla niego problemem…
Wśród innych propozycji na styczeń odnajdziemy „Tediego i mapę skarbów” czyli kontynuację bardzo udanej animacji o poszukiwaczu przygód, która zdobyła cały worek nagród Goi - wyróżnień Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych. Tedi przypomina nieco Indianę Jonesa i podobnie jak on może być inspiracją dla dzieci o temperamencie odkrywców.
19 stycznia wchodzi na ekrany „Cudowny chłopak” – niezwykła opowieść o przełamywaniu własnych barier oraz wadze relacji rodzinnych i wsparcia najbliższych. Film zdobywa grono wiernych wielbicieli na całym świecie. Recenzenci chwalą nie tylko wspaniałą obsadę (Julia Roberts, Owen Wilson oraz znany z filmu „Pokój” Jacob Tremblay w roli chłopca o zdeformowanej twarzy), ale przede wszystkim pozytywne, krzepiące przesłanie. Warto podkreślić, że jest to uniwersalny film niemal dla wszystkich – zarówno dzieci i nastolatkowie, jak i dorośli znajdą w nim ważne i poruszające tematy dotykające ich życia.
Na sam koniec warto zwrócić uwagę na ciekawie się zapowiadający powrót Nicka Parka, laureata aż 4 Oscarów (w tym 3 za kolejne przygody Wallace’a i Grommita!). Jego „Jaskiniowiec” trafi do kin 23 lutego i zapewne nieźle  zamiesza na światowym i polskim rynku. Filmy Parka to zazwyczaj gwarancja najwyższego poziomu artystycznego oraz rozpoznawalnego na całym świecie humoru.
Multikino ma też specjalną ofertę dla przedszkoli – w ramach projektu „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” zapraszamy grupy przedszkolne na specjalne pokazy odpowiednio dopasowanych bajek połączonych z grą o tematyce świątecznej.