Newsy

Na co z dzieckiem do kina? [wiosna edition]

W tradycyjnym już cyklu prezentujemy najbardziej oczekiwane wiosenne premiery kina familijnego.

„Munio: Strażnik księżyca” najpierw z powodzeniem przetoczył się przez międzynarodowe festiwale, a teraz wkracza na ekrany polskich kin z doskonałą reputacją, na którą uczciwie zapracował. Z jednej strony ta francuska produkcja porównywana jest do najlepszych osiągnieć animacji zza oceanu, z drugiej zaś nieodosobnione są głosy zestawiające film z twórczością cesarza anime, czyli Hayao Miyazakiego. Premiera filmu miała miejsce w ubiegły piątek, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji zabrać waszych pociech na tę produkcję, to czas ucieka!
„Piękna i Bestia” to kolejna po „Kopciuszku” i „Księdze dżungli” aktorska odsłona Disneyowskiego arcydzieła, które znamy z klasycznej animowanej wersji. W roli Belli – Emma Watson, która dzięki słusznym artystycznym wyborom, niekwestionowanemu talentowi i zjawiskowej urodzie z powodzeniem toruje sobie drogę na szczyt „dorosłego” kina hollywoodzkiego odsuwając do lamusa emploi, jakie mogłaby zawdzięczać kujonicy Hermionie. Zdaje się, że film ma wszystko, by olśnić widzów: pełnokrwistych bohaterów, wyrazisty konflikt i znakomite efekty specjalne. Premiera: 17 marca.
„Dzieciak rządzi” – niejeden rodzic przyzna to z poczuciem bezsilnej rezygnacji. Jednak tu władza niemowlaka przybiera formy komicznie wyolbrzymione i prowadzące do zdarzeń doprawdy apokaliptycznych. Zwłaszcza dla szczeniąt i starszego rodzeństwa. Najnowszy dzieciak wytwórni Dreamworks („Shrek”, „Madagaskar”, „Trolle”) proponuje jak zwykle brawurowy pomysł, doskonałą realizację oraz – w tym przypadku – akcję pędzącą na złamanie karku (przynajmniej z dziecięcej perspektywy). No i jak zwykle w filmach tej wytwórni, coś dla siebie znajdą również rodzice. Premiera: 21 kwietnia, ale seansów przedpremierowych oczekujcie już w marcu.
„Tomek i przyjaciele” – dopiero co oglądaliśmy na wielkim ekranie najnowszy pełnometrażowy film o ulubionej ciuchci dzieci na całym świecie, czyli „Wielki wyścig”, a już na peron wjeżdża kolejny film. Nie ma jeszcze wprawdzie polskiego zwiastuna, ale można się spodziewać, że opowieść o uczynnej lokomotywie będzie nie tylko smakowitą porcją rozrywki dla najmłodszych kinomanów, poznających dopiero kino, ale że zaspokoi też oczekiwania edukacyjne i wychowawcze rodziców. Premiera (tylko w Multikinie): 22 kwietnia.
- Jak ja nie cierpię smerfów! – krzyczał znerwicowany i safandułowaty Gargamel w animowanej wieczorynce, którą pamiętają dzisiejsi trzydziestolatkowie. W odróżnieniu jednak od niego, kolejne pokolenia widzów uwielbiają niebieskie ludziki, zaś najnowszy film o ich przygodach, czyli „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski” nie bez kozery tytułem nawiązujący do klasyka kina przygodowego, z pewnością zaspokoi oczekiwania wiernych fanów. Tym razem intryga upomina się w końcu o Smerfetkę, która (wzorem innych animowanych bohaterek?) postanawia dowiedzieć się, czemu jest jedyną dziewczyną w wiosce. Premiera: 26 maja. 
„Auta 3” to długo oczekiwana premiera Disneya i Pixara z bohaterem, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Zygzak McQueen to marka sama w sobie – od czasu pierwszego filmu wiele się nauczył, dojrzał, no i stał się celebrytą pełnym zderzakiem! Ale nawet komuś z jego umiejętnościami może zdarzyć się coś, co zrewiduje jako pojęcie o życiu i karierze. Brzmi poważnie? Tak się zapowiada! Nowe „Auta” to nowa generacja animacji cyfrowej. To, co oglądamy w zwiastunie robi piorunujące wrażenie – „Szybcy i wściekli” nie powstydziliby się takiego tempa!
Munio: Strażnik Księżyca

Munio: Strażnik Księżyca

Animowany Familijny Przygodowy 85 min

Więcej o filmie
Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

Fantasy Familijny Musical Od lat: 6 129 min

Więcej o filmie
Dzieciak rządzi

Dzieciak rządzi

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o.

Więcej o filmie
Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski

Animowany Familijny Od lat: b.o. 90 min

Więcej o filmie
Auta 3

Auta 3

Animowany Familijny Od lat: b.o. 109 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Na co z dzieckiem do kina? [wiosna edition]

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.