Newsy

Na co wybrać się do kina z przyjaciółką?

Uwielbiacie spędzać ze sobą czas. Wychodzicie razem na zakupy, na spacer do parku, na pyszny brunch w polecanej restauracji, ale tym razem chcecie wybrać się do kina. I tu klops - nie wiecie, na jaki film się zdecydować. I wtedy wkraczamy my! Może nie cali na biało, ale - czarno na białym - pokażemy Wam, na które premiery warto zwrócić uwagę tego lata i które propozycje z pewnością umilą Wam spotkanie z przyjaciółką. Przygotujcie notesy i długopisy lub (dla zwolenników mobilnych urządzeń) smartfony, kawa na stół i zaczynamy. 

Nasze zestawienie podzielimy na grupy, w zależności od Waszych nastrojów.

MOTYWACJE do oglądania:

  1. Żeby się wzruszyć i wrócić do czasów dzieciństwa
  • “Król lew”

Premiera: 19 lipca 2019

Czas trwania: 118 minut

Produkcja: USA, 2019

Reżyseria: Jon Favreau

Ten film widział raczej każdy. Absolutny klasyk nad klasykami. Bezkonkurencyjny wyciskacz łez z mądrym przesłaniem i niezapomnianą ścieżką muzyczną. Tym razem w zupełnie nowej odsłonie dzięki innowacyjnej technologii live-action. Reszta pozostaje bez zmian. Ta sama historia, a wciąż ogromne emocje, więc nie zapomnijcie o chusteczkach. Twórcy zapowiadają kilka tajemniczych niespodzianek, ale by się przekonać, trzeba będzie to po prostu zobaczyć. Z pewnością usłyszymy tam niebiański głos Beyoncé, zatem szykuje się nie lada widowisko. Co ciekawe, pierwszy zwiastun filmu, który został opublikowany 22 listopada 2018 roku, został odtworzony 224,6 miliona razy w ciągu pierwszych 24 godzin, jak podaje sam Disney. Nabijmy im jeszcze więcej wyświetleń!

2)  Żeby podziwiać piękno obsady, a w szczególności piękno jej męskiej części

  • “Pewnego razu… w Hollywood”

Premiera: 9 sierpnia 2019

Produkcja: USA, Wielka Brytania, 2019

Reżyseria: Quentin Tarantino

Mówi się, że co za dużo, to niezdrowo. Nie w tym przypadku, ponieważ w tym projekcie na jednym planie filmowym spotykają się same najpiękniejsze twarze Hollywood. Jak sama nazwa wskazuje. I tak. Po pierwsze “primo”, cytując klasyka - Brad Pitt. Już jest wspaniale. Po drugie: Leonardo DiCaprio. To jak dwie warstwy Nutelli na jednej kanapce. Nie może być lepiej. I po trzecie - jako wisienka na torcie - prześliczna Margot Robbie.

Takie trio zwiastuje tylko jedno - “piękne ujęcia”. A o ujęcia i resztę zadbał Quentin Jerome Tarantino, więc możemy spodziewać się imponujących zwrotów akcji, hektolitrów krwi oraz dużej dozy czarnego humoru i niecnych intryg. Obrazek się zgadza! Sprawdźcie zwiastun!

3) Żeby poczuć się jak na imprezie, siedząc w wygodnym fotelu w Multikinie

  • “Ibiza”

Premiera: 30 sierpnia 2019

Produkcja: Francja, 2019

Reżyseria: Arnaud Lemort

Co zrobić, gdy sił brak, a serce rwie się na parkiet? Obejrzeć film o imprezie! Dwa plusy. Zero minusów, cytując kolejnego “klasyka”. Ale tutaj jest coś jeszcze. Nie dość, że szampańska zabawa, to jeszcze na Ibizie. Czyli wielka balanga połączona z wyjazdem wakacyjnym. Do tego francuskie poczucie humoru i ciepła opowieść o rodzinnych wzlotach i upadkach. Wakacyjna komedia “Ibiza” z pewnością Was rozluźni, rozbawi i rozmarzy. Idealna pozycja na letni seans bez zadęcia. Przekonajcie się same!

4) Żeby oderwać się od wszystkiego i wpaść w filmowy trans

Premiera: 28 czerwca 2019

Czas trwania:107 minut

Produkcja: Holandia, Polska, 2019

Reżyseria: Paweł Borowski

Czas na mentalny lot w kosmos i lądowanie w futurystycznej wizji Pawła Borowskiego. Reżyser zabiera nas do alternatywnej rzeczywistości, w której nikomu i niczemu nie można ufać, nawet własnym oczom. “Ja teraz kłamię” opiera się na nowatorskim koncepcie pełnym zagadek i intryg, który nieco „wodzi widza za nos”. Warto wspomnieć o warstwie wizualnej, która zachwyca już w samym zwiastunie. Do tego kwiat polskiego aktorstwa w składzie: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Jacek Poniedziałek, Agata Buzek, Marian Dziędziel, Paulina Walendziak, Rafał Maćkowiak i wielu innych. To będzie naprawdę fascynujący seans!

5) Żeby zaspokoić ciekawość i poznać historię jednego z najbardziej szanowanych reżyserów na świecie 

Premiera: 23 sierpnia 2019

Czas trwania: 113 minut

Produkcja: Hiszpania, 2019

Reżyseria: Pedro Almodóvar

Na zakończenie jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów 2019 roku. Najnowsze dzieło Pedro Almodóvara to autobiograficzna podróż w głąb własnych przeżyć i emocji. „Ból i blask” to zapis kilku dni z życia reżysera, w którym oprócz wielu przemyśleń na temat ludzkości i świata, obnażone zostaną jego wątpliwości, bolączki i namiętności. W „Bólu i blasku” zobaczymy Antonio Banderasa, który wcieli się w rolę swojego mistrza, u którego przecież rozpoczynał karierę aktorską.  Stanie on u boku elektryzującej Penélope Cruz. Eksplozja hiszpańskiego temperamentu gwarantowana. Film uzyskał już ciepłe przyjęcie krytyków na całym świecie, dlatego też nie możemy doczekać się polskiej premiery. Odliczamy!

Magda Dudko
Pewnego razu... w Hollywood (Hit za 14,90)

Pewnego razu... w Hollywood (Hit za 14,90)

Dramat Kryminał Od lat: 15 161 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Król Lew

Król Lew

Familijny Przygodowy Od lat: 6 118 min

Więcej o filmie
Ja teraz kłamię

Ja teraz kłamię

Thriller Sensacyjny Od lat: 15 107 min

Więcej o filmie
Ból i blask

Ból i blask

Komedia Dramat Od lat: 15 114 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Na co wybrać się do kina z przyjaciółką?

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.