Newsy

Multimedialna wizyta w prehistorii?

„Praziomek” zaprasza!

Kim jest Praziomek i dlaczego jest taki włochaty? Czy to możliwe, że w pradziejach ludzie byli do niego podobni? I jak wtedy żyli? Gdzie mieszkali? Jak radzili sobie bez wszystkich współczesnych wynalazków?

Zagadki kłębiące się wokół tajemniczego Praziomka nie są łatwe i ciągle się mnożą. To wspaniale, bo przecież dobre kino to takie, które zachęca do zadawania coraz to nowych pytań! A że w przypadku „Praziomka” mamy do czynienia z filmem dziecięcym wysokiej klasy, wiadomo było już od momentu, kiedy tylko tytuł pierwszy raz pojawił się w kinowych zapowiedziach.

„Praziomek” jest najnowszą produkcją studia Laika – i już samo to stanowi certyfikat jakości. Kto pamięta mistrzowsko zrealizowane animacje „Koralina”, „ParaNorman”, „Pudłaki” czy „Kubo i dwie struny” – nie będzie miał co do tego wątpliwości. Każda kolejna premiera filmów zrealizowanych w tej wytwórni była wydarzeniem artystycznym niemałej rangi. W czasach dominacji cyfrowych technik ożywiania ruchu, Laika nie idzie na skróty. W swoich produkcjach wyróżnia się tym, że nowoczesne animacje cyfrowe łączy z tradycyjnymi technikami kukiełkowymi. Dzięki temu zapewnia widzom niepowtarzalne doznania estetyczne, będące efektem starannego dopracowania najdrobniejszych szczegółów materialnych i digitalnych elementów swoich filmów.

Animacje spod szyldu Laiki to nie tylko wysmakowana wizualność, ale i porywające fabuły, podnoszące ważne tematy. Także „Praziomek” trzyma w napięciu, bawi i uczy. Porusza ważne problemy samoakceptacji, szacunku dla innych, potrzeby akceptacji w grupie, egocentryzmu i altruizmu. O walorach wychowawczych animacji pisaliśmy już w tekście „Pra-potrzeba akceptacji, czyli dlaczego tak bardzo potrzebujemy swoich (pra)ziomków”.

Nasze odczucia potwierdzają nauczyciele:

Multimedialne zajęcia przed filmem – tylko w Multikinie!

Praziomek” odsyła również do innych tematów rozważań – i to właśnie do ich eksplorowania zachęcamy uczestników multimedialnej lekcji przeprowadzanej dla grup szkolnych przed projekcjami filmu.

Postać uroczego włochacza zachęca nas do wybrania się do odległych pradziejów, w których pierwsi ludzie wyglądali podobnie do filmowego bohatera. Za sprawą przystępnego i atrakcyjnego języka materiałów audiowizualnych wprowadzamy dzieci w temat prehistorii, ewolucji czy biologicznych powiązań między gatunkami.

Dzięki różnorodnym materiałom audiowizualnym uczestnicy zajęć odwiedzą Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, gdzie zobaczą… kość mamuta! Przyjrzą się małpom człowiekowatym i odkryją, co nas z nimi łączy. Przekonają się, jak zmieniał się człowiek na przestrzeni tysiącleci, a także zrozumieją znaczenie dorobku tych praepok – m.in. pierwszych wynalazków człowieka o zaskakująco przełomowej wadze dla ludzkości!

Łamigłówki, proste zadania i rozmowy kierowane są szansą na rozwój umiejętności krytycznego pozyskiwania informacji z – nie zawsze przecież wiarygodnych – filmów, wypowiadania się (także publicznego), formułowania własnych wniosków i spostrzeżeń.

A wszystko to oferujemy w cenie biletu szkolnego! W celu dokonania rezerwacji lub poznania szczegółów projektu, prosimy o kontakt z lokalnym specjalistą do spraw rezerwacji grupowych

Praziomek

Praziomek

Animowany Familijny Komedia Od lat: 7 95 min

Więcej o filmie

645 osób chce zobaczyć

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Multimedialna wizyta w prehistorii?

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.