Newsy

Mroczna tajemnica Królowej "Gry o Tron"

Ma na koncie udział w filmach "Noc oczyszczenia", "300" i "Nieustraszeni Bracia Grimm" ale zasłynęła kreacją królowej Cersei w znakomitej adaptacji "Gry o Tron". Lena Headey jest ulubienicą fanów fantasy i science-fiction. Najnowszy hit z jej udziałem – „Dary Anioła: Miasto kości” wchodzi na ekrany kin już dzisiaj!

Brytyjska aktorka święcąca sukcesy w serialu telewizyjnym „Gra o tron”, Lena Headey wcieliła się w „Darach Anioła: Mieście kości” w rolę matki głównej bohaterki (Lily Collins). Jak wyznają twórcy filmu, od samego początku znajdowała się na szczycie ich obsadowej listy życzeń. Na początku filmu widzimy jej postać, Jocelyn Fray prowadzącą normalne życie artystki na Brooklynie. Kobieta porzuciła świat Nocnych Łowców. „Trzyma swoją przeszłość w tajemnicy przed córką, ponieważ chce ją uchronić od niebezpieczeństwa. W grę wchodzą siły ciemności, a ona nie chce, żeby jej córka musiała przeżywać to, co ona sama przeżyła. Chce dla niej normalnego życia”, wyjaśnia Headey. „Rzuciła nawet na córkę magiczne zaklęcie blokujące jej pamięć i wspomnienia z Podziemia”. Aktorka wyczekuje z niecierpliwością pracy przy kolejnych częściach filmowej serii. „Nigdy jeszcze tak dobrze mi się nie pracowało z reżyserem – Harald ekscytował się pomysłami aktorów i pozwalał nam eksperymentować. Dzięki temu stworzył wspaniałe środowisko pracy, co przełożyło się na sam film. Wartością dodaną jest fakt, że stworzyliśmy film, który mój syn będzie mógł już niedługo obejrzeć”.

Ekranizacja światowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii sprzedanej w Polsce w ilości ponad 100 tysięcy egzemplarzy.
Otwórz wrota do innego świata.

Współczesny Nowy Jork. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach znika matka dziewczyny. Clary przyłącza się do grupy Nocnych Łowców i wkracza do alternatywnego podziemnego świata, zamieszkałego przez wampiry, wilkołaki, wiedźmy, wróżki i demony. Obdarzona wyjątkowym darem dziewczyna będzie musiała stanąć do walki nie tylko o życie matki, ale o bezpieczeństwo ludzkiej rasy, która żyje w nieświadomości nadciągającego zagrożenia…

 


„Dary Anioła: Miasto kości”
Gatunek: romans / fantasy
Produkcja: USA 2013
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Reżyseria: Harald Zwart (“Karate Kid”, “Różowa pantera 2”)

Obsada:
•    Lily Collins („Królewna Śnieżka”, „Porwanie”, „Ksiądz 3D”)
•    Jamie Campbell Bower („Saga Zmierzch: Przed świtem”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”)
•    Jonathan Rhys Meyers („Mission Impossible III”, „Wszystko gra”)
•    Lena Headey („300”, „Gra o tron”)

 

Źródło: Monolith Films

Noc oczyszczenia

Noc oczyszczenia

Science-Fiction Thriller Od lat: 15 85 min

Więcej o filmie
Noc Oczyszczenia: Anarchia

Noc Oczyszczenia: Anarchia

Horror Od lat: 15 102 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mroczna tajemnica Królowej "Gry o Tron"

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.