Newsy

„Movie 43”: Gwiazdy przekraczają granice

Zestaw komediowych etiud autorstwa jedenastu reżyserów, m.in. Petera Farrelly’ego.

Wśród reżyserów „Movie 43” znaleźli się m.in. Peter Farrelly („Sposób na blondynkę”), Brett Ratner („Family Man”) oraz aktorka Elizabeth Banks („Jak urodzić i nie zwariować”). W tym filmie, jak pisze dystrybutor, wielkie gwiazdy Hollywood – Kate Winslet, Hugh Jackman, Halle Berry, Naomi Watts, Richard Gere, Elizabeth Banks, Gerard Butler, Emma Stone oraz Uma Thurman – przekraczają wszelkie granice absurdu. Inicjatorem projektu był wspomniany Farrelly, który ponad wszystko ceni w swoim życiu humor. „Każdy z nas zna lub znał kogoś, kto został wyrzucony przez swój wygląd poza społeczny nawias. (...) Każdy ma przynajmniej jednego kumpla, który potrafi jak nikt inny zrujnować ciekawie zapowiadającą się randkę (...). To prawdziwe życie. Naszym zadaniem jest zapewnianie rozrywki, ale to nie znaczy, że nie czujemy na swoich barkach ciążącej odpowiedzialności za edukowanie naszych fanów w kwestii różnych aspektów bycia człowiekiem” – podkreśla reżyser.

Według przyjaciela Farrelly’ego, producenta Charlesa Wesslera, w „Movie 43” - pomimo całej powagi – znalazło się także miejsce dla lekkiego humoru. „To po prostu zabawny film o życiu – nawet najsmutniejszy temat ma w sobie coś zabawnego” – wyjaśnia. Wessler i Farrelly poprosili twórców specjalizujących się w różnych gatunkach filmowych, by nakręcili kilkuminutowe opowieści przekazujące ważne życiowe morały. „To film maksymalnie szczery – nikt tu niczego nie udaje” – wyznaje Farrelly. „Nienawidzę poprawności politycznej. Jeśli masz coś do powiedzenia, powiedz to tak, jak mówią prawdziwi ludzie. Nie chciałem, żeby nasze przesłanie zostało w jakiś sposób rozwodnione. Wszyscy pozostali zgodzili się ze mną” – dodaje reżyser „Bez smyczy”.

Zatrudnieni przez obydwu panów filmowcy mieli do wyboru trzy wyjścia: samemu napisać historię, zatrudnić własnych scenarzystów, bądź skorzystać z materiału stworzonego przez zespół Farrelly’ego. „Każdy scenarzysta wniósł własny styl i wrażliwość, dzięki czemu wszystkie przekazywane myśli, koncepcje i refleksje są oryginalne zarówno w formie, jak i w treści” – mówi Wessler. Wątkiem spajającym wszystkie historie jest natomiast opowieść o trzech nastolatkach, którzy poszukują enigmatycznego „Movie 43”.

„Movie 43”, reż. Peter Farrelly, Elizabeth Banks, Griffin Dunne, Bob Odenkirk, Brett Ratner, Steven Brill, Steve Carr, James Duffy, Patrik Forsberg, James Gunn, Rusty Cundieff, Jonathan van Tulleken, wyst. Gerard Butler, Kate Winslet, Hugh Jackman, Naomi Watts, Richard Gere, Emma Stone, Uma Thurman, Halle Berry, Elizabeth Banks

Jerzy Wasowski

Movie 43

Movie 43

Komedia Od lat: 15 95 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Movie 43”: Gwiazdy przekraczają granice

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

maja

maja

10.02.2013, 12:58:35

obrzydlistwo, fatalny film, fatalny humor,

kaja

kaja

08.02.2013, 19:21:25

obrzydliwy obseniczny film chory świat wiec chore filmy, zdecydowanie nie polcam,