Newsy

„Mission: Impossible. Rogue Nation": Dobra robota, panie Cruise!

Już w kinach jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku - „Mission: Impossible. Rogue Nation". Film został znakomicie przyjęty przez krytyków na całym świecie.

Jednogłośnie uznali, że to najlepsza ze wszystkich dotychczasowych odsłon serii. Film znakomicie radzi sobie w kinach, teraz czas na polskie kina. Na temat obrazu wypowiedzieli się także polscy krytycy.

    „(...) to wciąż i nieustannie porywający film akcji w duchu kina szpiegowskiego a la Bond. McQuarrie wie, jak ciekawie i z energią realizować sceny akcji, na przykład pościg motocykli. „Mission: Impossible", to dalej gwarancja jakości i radosne kino sensacyjne. Dwie godziny sporej zabawy i niemałych emocji. A przy okazji kino dla obojga płci. Zdecydowanie warto"

- czytamy w recenzji Artura Cichmińskiego w Onecie.

 

    „(...) odkryciem tego filmu jest Rebecca Ferguson - mogłaby zagrać dziewczynę Bonda..."

-  czytamy na stronach „Polityki".

 

    „Oferuje rozrywkę w najczystszej postaci, za prawdziwą misję obierając sobie nasze, widzów, wyśmienite samopoczucie. Dobra robota, Cruise"

- pisze Magda Maksymiuk ze Stopklatki.pl.

 

I wreszcie obszerna recenzja Marka Kuprowskiego:

    „Znacie to paskudne uczucie, gdy czujecie, że już w zwiastunach sprzedano wam cały film ? Piąta (i najlepsza!) część „Mission: Impossible” jest zupełnie inna – nie zdążycie jeszcze wygodnie usiąść, a Ethan Hunt już zwisać będzie ze drzwi startującego samolotu w głośnym, kaskaderskim popisie. A to dopiero początek serii niesamowitych scen akcji (misja pod wodą, do której Cruise długo trenował pływanie bezdechowe albo fenomenalny pościg samochodowo-motorowy po marokańskich uliczkach), które funduje widzowi „Rogue Nation”. Najnowsza „Mission: Impossible” to prawdziwa szpiegowska symfonia, czego ukoronowaniem jest swoisty balet agentów w genialnej scenie podczas opery „Turandot”, której temat muzyczny przenika do ścieżki dźwiękowej filmu. „M:I” to dziecko Toma Cruise’a, sprawującego nad serią pieczę i przed każdą odsłoną wybierającego nowego reżysera. Pierwszy raz wypada trzymać kciuki za to, by Cruise nie dokonywał zmian kadrowych – scenarzysta „Podejrzanych” Christopher McQuarrie spisał się w "Rogue Nation" na medal. Jeśli ktoś jest w stanie nakręcić lepszą część „M:I”, to może to zrobić chyba tylko... Cruise. A czy James Bond i jego „Spectre” są w stanie przebić ostatnie dokonania agenta Hunta? Mission: Impossible. Ocena: 5/6"

 

Źródło: Tylko Hity