Newsy

"Miłość" podbija europejskie kina

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes najnowszy film Michaela Hanekego zatytułowany "Miłość" podbija Europę, notując świetne wyniki oglądalności.

Do francuskich kin "Miłość" trafiła w ubiegłą środę i od razu uzyskała najlepsze otwarcie w karierze słynnego reżysera, bijąc blisko dwukrotnie premierowe wyniki "Białej wstążki". W całej Francji do niedzieli wieczorem film zobaczyło ponad 165 tysięcy widzów. W Grecji, gdzie film wprowadzony został tylko na 6 kopiach, sprzedało się prawie 38 tysięcy biletów, co stanowi bezprecedensowy wynik dla filmu dystrybuowanego na tak niewielkiej ilości kopii w ciągu zaledwie 2 tygodni. Również w Szwajcarii "Miłość" notuje rekordowe wyniki. W ciągu pierwszych kilkunastu dni, film obejrzało tam blisko 40 tysięcy widzów. Nie inaczej jest we Włoszech gdzie w ciągu tylko 5 dni zdobywcę Złotej Palmy zobaczyło ponad 30 tysięcy osób.

Już w tej chwili wszystko wskazuje na to, że "Miłość" stanie się nie tylko najbardziej dochodowym filmem w karierze Michaela Hanekego, ale i jednym z większych sukcesów kina artystycznego ostatnich lat. Premierom filmu w każdym z tych krajów towarzyszą entuzjastyczne recenzje i reakcje pierwszych widzów. Wzruszające, pełne czułości i nadziei arcydzieło Hanekego jest powszechnie przyjmowane przez krytykę i widzów jako jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości w dziejach kina i poważny kandydat do Oscara.

W najbliższych dniach film Michaela Hanekego trafi do kin w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie swoją premierę będzie miał już w piątek, 2 listopada.


KS / Gutek Film

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

Miłość

Miłość

Dramat Od lat: 15 127 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Miłość" podbija europejskie kina

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.