Newsy

"Miłość" idzie po Oscara

Wczoraj w Wiedniu Austriacy wybrali film, który będzie ich kandydatem w walce o Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Zdecydowano, że będzie to "Miłość" Michaela Hanekego.

"2012 to rok, w którym austriackie kino było szeroko obecne na wszystkich najważniejszych festiwalach filmowych. A jednak ten wyjątkowy rok przyćmił jeszcze bardziej wyjątkowy film. "Miłość", za którą Michael Haneke otrzymał swoją drugą Złotą Palmę, to nie tylko szczytowy moment jego artystycznej kariery, ale historii austriackiego filmu w ogóle" - brzmi oficjalny komunikat austriackiej oscarowej komisji. Dziewięcioosobowe jury, podkreślając wszelkie techniczne walory "Miłości", określiło ten film mianem "bezkompromisowego, przerażającego i poruszającego jednocześnie".

Nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes "Miłość" Michaela Hanekego to jedno z największych arcydzieł współczesnego kina. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu. Głównymi bohaterami "Miłości" są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę.

"Miłość" trafi na ekrany polskich kin 2 listopada. Polskim kandydatem do Oscara jest film "80 milionów". Amerykańska Akademia Filmowa ogłosi nominacje 15 stycznia 2013. 85. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego.


AK / Gutek Film

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

Miłość

Miłość

Dramat Od lat: 15 127 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Miłość" idzie po Oscara

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.