Newsy

KONKURS: Patriotyzm 3.0

czyli miłość do ojczyzny w kadrze smartfona

Czy patriotyzm to tylko zakurzone pojęcie ze stron podręczników do historii i powieści wojennych? Jak miłość do ojczyzny przejawia się w czasach pokoju i kogo współcześnie można nazwać patriotą?

W 100 lat po odzyskaniu niepodległości, kiedy działania edukacyjne w szkołach skupiają się na celebrowaniu tej znakomitej rocznicy, zapraszamy do wspólnej refleksji, nie nad minionymi latami, ale właśnie nad współczesnym spojrzeniem na patriotyzm – w czasach pokoju, swobodnego dostępu do informacji i wyrażania poglądów w mediach społecznościowych, w czasach, w których to, co ważne, młodzież oznacza za pomocą „hashtagów” i „lajków”.

Zapraszamy wszystkie klasy szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Patriotyzm 3.0 czyli miłość do ojczyzny w kadrze smartfona”.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu w dowolnej technice (animacja, film aktorski) maksymalnie 60-sekundowego utworu audiowizualnego będącego ilustracją współczesnego patriotyzmu.

Film powinien spełniać wymagania techniczne zawarte w regulaminie konkursu. 

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest udział klasy w wybranym seansie filmowym (udokumentowanie zakupu min. 15 biletów szkolnych lub biletów na Akademię Filmową Multikina) w dniach 1.11.-15.12.2018 r.

Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać poprzez stronę konkursową do 15.12.2018 r.

Zwycięzców ogłosimy w drugiej połowie grudnia, a prace, które zajmą miejsca od 1 do 3, zostaną wyemitowane w bloku zwiastunów przed wybranymi seansami w kinach sieci Multikino oraz na kanale History TV.

Dodatkowo przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe dla klasy, szkoły, a także opiekuna klasy: zaproszenia do kina, sprzęt komputerowy oraz książki.

Szczegóły dostępne są w regulaminie.

Zapraszamy do udziału.

Propozycje filmów o tematyce patriotyczno-historycznej

I MIEJSCE W KONKURSIE ZAJĘŁA SZKOŁA:

GIMNAZJUM NR 13 W MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU ADAPTACJI SPOŁECZNEJ W KOSZALINIE

pod przewodnictwem opiekuna koła filmowego pana Rafała Kottas

Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

Dodaj swój komentarz do KONKURS: Patriotyzm 3.0

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.