Newsy

„Między światami”: Po życiu

„Między światami” to wzruszająca historia małżeństwa, które straciło w wypadku kilkuletniego syna. Chwila nieuwagi sprawiła, że ich życie zmieniło się bezpowrotnie.

Jak poradzić sobie z utratą osoby bliskiej? Czy ból kiedykolwiek minie? Te pytania i wiele innych, trudnych, zadają sobie Howie (świetny Aaron Eckhart, „Mroczny rycerz”) i Becca (nominowana do Oscara Nicole Kidman). Należą do grupy wsparcia. Kolektywne cierpienie i pocieszanie zupełnie im jednak nie pomaga. Coraz bardziej pogrążają się w beznadzei. W powietrzu wciąż coś wisi. To coś jest niewidzialne i nienamacalne, ale odbiera im chęć do życia.

Howie boi się, że zapomni o synku. Ogląda rodzinne filmy. Wciąż trzyma na tylnym siedzeniu samochodu fotelik dziecięcy. I tęskni za psem, którego Becca oddała swojej mamie. Psem, za którym tamtego dnia pobiegł ich synek. Jego żona z kolei próbuje o przeszłości zapomnieć. Wykasować rozdrapujące rany wspomnienia. Ale im bardziej próbuje, tym większy pojawia się ból.

„Między światami” Johna Camerona Mitchella to ekranizacja sztuki Davida Lindsay-Abaire’a nagrodzonej Pulitzerem. To chwytający za serce, szalenie przenikliwy i prawdziwy film o życiu po życiu. Reżyser nie daje recepty na odzyskanie szczęścia. Bo takowa nie istnieje. Śmierć osoby bliskiej pozostawia zadrę w sercu na zawsze. Ale daje nadzieję na zmianę. A ta jest w takich sytuacjach niezbędna. Polecam.

 

Odnośnik - "Między światami", reż. John Cameron Mitchell, wyst. Nicole Kidman, Aaron Eckhart, Diane Wiest, Miles Teller, Tammy Blanchard, Sandra Oh

 

Jerzy Wasowski

Mroczny Rycerz

Mroczny Rycerz

152 min

Więcej o filmie
Między światami

Między światami

Dramat Od lat: 15 91 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Między światami”: Po życiu

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

love

love

16.07.2011, 16:08:34

a kiedy bedzie premiera tg filmu??