Newsy

„Magic Mike”: Nagie torsy Soderbergha

Steven Soderbergh o mężczyznach, którzy spełniają najskrytsze fantazje kobiet.

„Mój film jest niczym kino Roberta Altmana. Nie napędzają go sztuczne dowcipy i gagi. Jest śmieszny, ponieważ ma zabawnych bohaterów, w naprawdę komicznych sytuacjach” – stwierdził w jednym z wywiadów Steven Soderbergh. To dość odważne porównanie, ponieważ przywołany przez niego reżyser tworzył filmy zupełnie innego kalibru. W „Magic Mike’u” dowcip rzeczywiście jest sytuacyjny, ale owe sytuacje zawsze mają podtekst erotyczny. Z drugiej jednak strony trudno się dziwić i mieć o to do twórców pretensje. W końcu nagrodzony przed laty Złotą Palmą w Cannes (za „Seks, kłamstwa i kasety wideo”) Soderbergh portretuje świat striptizerów, a nie bibliotekarzy. Historia (oparta na życiorysie Channinga Tatuma, odtwórcy głównej roli) opowiedziana została przez niego w wyrazisty sposób, a umięśnione ciała zaprezentowane w odpowiednim świetle. Choć oczywiście co bardziej wymagający widzowie mogą zarzucić obrazowi amerykańskiego filmowca powielanie utartych schematów. Z pewnością jednak oryginalności nie odmówią występom scenicznym.

Magic Mike to pseudonim zawodowy zbliżającego się do trzydziestki Mike’a Martingano (Channing Tatum), który za dnia goni za marzeniami, a wieczorami stara się na nie zarobić. Chce otworzyć sklep z ręcznie robionymi przez siebie meblami, ale oprocentowania kredytów są wciąż zbyt wysokie. Musi więc zaspokajać najskrytsze fantazje kobiet i liczyć na sowite napiwki. Dorabia także w innych miejscach. Na budowie poznaje dziewiętnastoletneigo Adama (Alex Pettyfer), którego wprowadza w świat pięknych dziewczyn, pieniędzy i dobrej zabawy. Nowicjusz szybko odnajduje się w nowej sytuacji, Mike zaś zaczyna powoli przewartościowywać swoje życie. Do refleksji nad sobą zmusza go urodziwa siostra Adama, Brooke (Cody Horn), której wyczyny striptizera niespecjalnie imponują. Jest ona jednak w zdecydowanej mniejszości. Panie, które szturmują klub Xquisite prowadzony przez exstriptizera Dallasa (Matthew McConaughey) są wniebowzięte. Każda z nich może w nim bowiem odnaleźć swój ideał męskości. Do zespołu oprócz Mike’a należą: „piękny” Ken (Matt Bomer), hojnie obdarzony przez naturę Richie (Joe Manganiello), Tarzan (Kevin Nash) oraz wrażliwy Tito (Adam Rodriguez).

Link - „Magic Mike”, reż. Steven Soderbergh, wyst. Channing Tatum, Matthew McConaughey, Alex Pettyfer, Matt Bomer, Joe Manganiello, Cody Horn, Kevin Nash, Adam Rodriguez

Jerzy Wasowski

Magic Mike

Magic Mike

Komedia Biograficzny Od lat: 15 110 min

Więcej o filmie
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

Komedia Od lat: 15 115 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Magic Mike”: Nagie torsy Soderbergha

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.