Newsy

„Lorax”: poruszająca animacja dla dzieci

To adaptacja książki dla dzieci Dr Seussa, film twórców „Jak ukraść księżyc” i „Horton słyszy Ktosia”.

Każdy wie, że bez drzew nie da się zyć. Nie tylko dlatego, że są piękne i dodają naszym ogródkom uroku, ale przede wszystkim dlatego, że to one produkują niezbędny do funkcjonowania wszelkich organizmów tlen i pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla. Większość mieszkańców Chciakowa słyszało o nich jednak tylko z opowieści. Wokół nieszczęśników nie ma jakiejkolwiek roślinności, a wszystko zbudowane jest z plastiku. Jeśli uświadczysz tam drzewo, to tylko sztuczne. Taki Dębobocik, na przykład, można kupić u miliardera o nazwisku O’Hare (głos Jacek Król) – terroryzującego obywateli Chciakowa monopolisty w każdej dziedzinie handlu. Cwany knypek sprzedaje nawet powietrze.

Jeżeli takim, jak ty nie zacznie zależeć, nic się nie zmieni – brzmi niezbyt skrywane motto efektownego wizualnie „Loraxa”. Ten, któremu zaczyna zależeć na imię ma Ted (głos Paweł Ciołkosz). Do podjęcia działania skłania go jednak nie pragnienie zmian (przynajmniej z początku), a – jak to zwykle bywa – uczucie do dziewczyny. „Jeżeli ktoś podaruje mi drzewo, wyjdę za niego” – oświadcza rudowłosa Audrey (głos Monika Pikuła). Ted nie namyślając się długo, wskakuje na skuter i pędzi (za radą mądrej babci) do mieszkającego poza miastem Once-lera. On opowiada mu zaś historię swojego życia z jedwabiście puchatymi drzewami Puszłasowej Doliny oraz ich pękatym opiekunem Loraxem (głos Tomasz Grochoczyński) w rolach głównych. 

„Lorax”, reż. Chris Renaud, głosu użyczyli m.in. Paweł Ciołkosz, Tomasz Grochoczyński, Monika Pikuła, Agnieszka Matysiak, Tomasz Steciuk, Jacek Król

Jerzy Wasowski

Jak ukraść księżyc 3D

Jak ukraść księżyc 3D

95 min

Więcej o filmie
Lorax 3D

Lorax 3D

Animowany Familijny Od lat: b.o. 85 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Lorax”: poruszająca animacja dla dzieci

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Olciaa

Olciaa

21.03.2012, 06:55:50

fajne to .? Dzisiaj idę z klasą. ?? odpiszcie :

ali111

ali111

20.03.2012, 19:35:55

moja córka ma iść z klasą na ten film trzeba tylko wpłacić jak chce się jechać. warto?

kibic

kibic

20.03.2012, 17:42:21

słhajcie warto jest iść na ten film z 5 latkiem.??????????????

Nati453

Nati453

19.03.2012, 20:26:56

Uwielbiam ten film. Naprawdę polecam!

martek

martek

14.03.2012, 11:53:50

Dubbing bez Boberka...