Newsy

Lipiec ze spektaklami z najsłynniejszych scen świata!

Marzysz, by w wakacje przenieść się na kilka dłuższych chwil do Londynu lub Nowego Jorku? Chętnie zobaczyłabyś/zobaczyłbyś spektakl prosto z londyńskiego teatru lub operę z nowojorskiej Met? Odwiedź Multikino już 11 i 16 lipca i daj się zabrać w podróż! Przewodnikami będą gwiazdy światowego formatu.

11 lipca pokażemy „Hamleta” w reżyserii Lyndsey Turner, z fenomenalną kreacją Benedicta Cumberbatcha: bestsellerowy spektakl z Barbican Theatre – jeden z najszybciej sprzedających się tytułów w historii teatru w Londynie. Na pierwszy z zaplanowanych pokazów bilety rozeszły się jeszcze zanim aktorzy rozpoczęli próby czytane. Spektakl, który do tej pory obejrzało ponad 900 000 widzów na całym świecie, powraca z okazji 10-lecia cyklu National Theatre Live. W Multikinie pokażemy go w ramach projektu MultiCulture Britain, promującego najlepsze dokonania brytyjskiej sztuki w obszarze wystaw, teatrów i koncertów.

W londyńskiej wersji arcydzieło Szekspira zostało przeniesione w czasy współczesne. Inscenizacja imponuje rozmachem scenografii i przyciąga gęstniejącą z każdą sceną atmosferą. W roli głównej nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch, znany polskim widzom m. in. z ról w serialach „Sherlock” i „Patrick Melrose” oraz w filmach z serii „Avengers”. Spektakl, który w zgodnej opinii krytyków i publiczności okrzyknięto wydarzeniem – m. in. ze względu na wybitną grę aktorską i pełną rozmachu oprawę plastyczną – będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino już w czwartek, 11 lipca o godz. 19:00.

W lipcu nie przegapcie także okazji, by przenieść się za Ocean – na jedną z bardziej znanych nowojorskich scen: do legendarnej Met. Opery Met od lat zachwycają nie tylko koneserów, ale także tych, którzy operowy świat dopiero poznają. Czy istnieją lepsze okoliczności na stawianie pierwszych kroków w operowym świecie, niż towarzystwo światowej sławy dyrygentów i doskonałych śpiewaków, wykonujących bez mrugnięcia okiem nawet najtrudniejsze partie wokalne?

16 lipca w Multikinie będzie można zobaczyć „Cyganerię” Pucciniego w inscenizacji Franco Zeffirelliego – legendy włoskiej kultury: aktora, scenografa, reżysera nie tylko operowego, ale również filmowego (m. in. „Poskromienie złośnicy”, „Romeo i Julia”, „Wieczna Callas”). W roli głównej gwiazdy pierwszej wielkości: Kristine Opolais i Vittorio Grigolo. „Cyganeria” to historia tragicznej miłości ubogiej hafciarki i równie niezamożnego poety, która dzieje się w XIX-wiecznym Paryżu. W inscenizacji z Met oglądamy świat pełen werwy i kolorytu – ukonkretniony i nieodrealniony: oprócz miłosnych wyznań na scenie realistycznie ukazana zostaje także codzienność paryskiej cyganerii. W tej operze bowiem bohaterowie nie tylko wyśpiewują miłość, ale są też wykańczani przez gruźlicze ataki i niezapłacone rachunki. To jeden ze spektakli tak barwnych, że są tacy którzy właśnie dzięki niemu pokochali operę, choć na początku historii wystawień „Cyganerii” to właśnie jej zbytni naturalizm wzbudzał kontrowersje. Od wielu lat jednak to jeden z tytułów najbardziej lubianych przez miłośników opery na całym świecie. „Cyganerię” będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino już we wtorek, 16 lipca o godzinie 19:00.

W ramach letnich powtórek Met latem pokażemy jeszcze dwa tytułu: 6 sierpnia o godz. 19:00 „Cyrulika sewilskiego”, 5 września – również o godz. 19:00 – „Aidę”.

W sprzedaży są już także dostępne karnety na nowy, 14. sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”.

Cykl National Teatre Live powróci natomiast do Multikina we wrześniu: 12 września o godz. 19:00 „Król Lear” z wybitnym Ianem McKellenem. Jesienią na ekranach Multikina ponownie zagości Benedict Cumberbatch: 26 września i 24 października będzie można obejrzeć go w dwóch wersjach „Frankensteina”.

Tymczasem zapraszamy do spędzenia lata ze sztuką! Legendarne tytuły, wybitne role, inscenizacje ukazujące w nowym świetle klasykę teatru i opery – to wszystko już w lipcu w Multikinie!

Met Opera: Cyganeria

Met Opera: Cyganeria

150 min

Więcej o filmie
Met Opera: Aida

Met Opera: Aida

190 min

Więcej o filmie
National Theatre Live: Król Lear

National Theatre Live: Król Lear

230 min

Więcej o filmie
National Theatre Live: Frankenstein - Benedict Cumberbatch jako Monstrum

National Theatre Live: Frankenstein - Benedict Cumberbatch jako Monstrum

131 min

Więcej o filmie
National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum

National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum

125 min

Więcej o filmie
Met Opera: Cyrulik sewilski

Met Opera: Cyrulik sewilski

195 min

Więcej o filmie
National Theatre Live: Hamlet z Benedictem Cumberbatchem

National Theatre Live: Hamlet z Benedictem Cumberbatchem

218 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Lipiec ze spektaklami z najsłynniejszych scen świata!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.