TOP Multikino

„Liga sprawiedliwości”: Superekipa!

Jak doszło do sojuszu między bohaterami?

Trochę musieliśmy sobie na to poczekać, ale nareszcie superbohaterowie z DC Comics połączyli siły i jako „Liga Sprawiedliwości” od dziś walczą ze złem na kinowych ekranach. To naprawdę niezła ekipa – Batman i Wonder Woman są nam dobrze znani, ale całą ferajną zasilą także superszybki i młodziutki Flash, gburowaty, ale obdarzony ogromną mocą Aquaman i naszpikowany technologią Cyborg. Jak doszło do spotkania herosów i jaka czeka nas przyszłość? O tym już za chwilę, ale najpierw… pełen akcji zwiastun „Ligi sprawiedliwości”!
Na początku był „Człowiek ze stali” z Henrym Cavillem w roli tytułowej. Kosmiczny heros dosłownie spadł nam z nieba i w iście boskim pojedynku zbawił nasz świat ode złego generała Zoda. Było to gorzkie zwycięstwo osiągnięte między runącymi wieżowcami i ogromnymi stratami w ludziach. Oto Superman na miarę naszych czasów – strapiony, podejmujący trudne decyzje, ale niosący nadzieję. 
Bruce Wayne w interpretacji Bena Afflecka jest podstarzałbym i zgorzkniałym superbohaterem. Jego Batman dawno temu stracił wiarę w ludzkość, a już na pewno nie ufa pozaziemskim wybawcom. Konflikt z Supermanem jest nieunikniony po tym, gdy połowa Metropolis legła w gruzach grzebiąc pracowników Wayne Enterprises. To punkt wyjścia filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Dopiero wspólny wróg wymusza współpracę. Pojawia się także nieoczekiwany sprzymierzeniec w roli pięknej Diany Prince (Gal Gadot).
Diana Prince nie tylko pomogła pokonać złowrogą bestię w finale „Batman v Superman”, ale także jako Wonder Woman aktywnie działała na froncie I wojny światowej krzyżując szyki samemu Aresowi, czyli bogowi wojny. Podczas wielkiego konfliktu Diana poznała, czym jest prawdziwa miłość oraz jak trudno jest pogodzić się ze stratą bliskiej osoby. Cóż, nie jest łatwo być boginią. 
A co nas czeka w przyszłości? Na pewno poznamy solowe przygody szybkiego jak błyskawica Flasha (Ezra Miller) oraz naszpikowanego nowoczesną technologią Cyborga (Ray Fisher). Najszybciej zaś obejrzymy film o Aquamanie z Jasonem Momoa w roli głównej. Premiera już w przyszłym roku!
Liga Sprawiedliwości

Liga Sprawiedliwości

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 120 min

Więcej o filmie
Aquaman

Aquaman

Akcja Familijny Science-Fiction Od lat: 12 143 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Liga sprawiedliwości”: Superekipa!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.