Newsy

Lider Big Cyc zachwycony filmem

„Mój rower”, który od piątku można już oglądać w kinach, wzbudza ogromne emocje.

„To jest bardzo pięknie wymyślony film o tym, jak w pewnych sytuacjach człowiek czasem staje się człowiekiem. Jeszcze nie widziałem takiego filmu” – powiedział podczas premiery dziennikarzowi  TVN, Andrzej Wajda . „Spłakałam się jak bóbr ” – dodała po projekcji aktorka Małgorzata Potocka. A lider zespołu Big Cyc – Krzysztof Skiba odważnie wyznał w wywiadzie dla PAP : „Zaszkliły mi się oczy i myślę, że takiego kina nam brakuje. Ten film bierze w obronę nas - mężczyzn i apeluje do kobiet, że nie wszyscy faceci są potworami. Też mamy serce.”

„Mój rower” to nietypowy przewodnik po męskim świecie, który zadziwi nie jedną kobietę. Pojawią się w nim najważniejsze pytania: dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje? W „Moim rowerze” w głównych rolach zobaczymy Artura Żmijewskiego, debiutującego aktorsko, światowej klasy jazzmana – Michała Urbaniaka oraz doskonale zapowiadającego się młodego aktora - Krzysztofa Chodorowskiego.

„Mój rower” to kino autentyczne – w którym widz odnajdzie emocje zarówno reżysera – Piotra Trzaskalskiego, jak i aktorów. „Czułem wielką odpowiedzialność. Postać Włodka jest wzorowana na ojcu Piotra” – zdradził Michał Urbaniak w wywiadzie dla Polityki - „Wróciły wspomnienia. Jego los i charakter w pewnym sensie przypominają mój.” Dla Michała Urbaniaka wyjście z roli wiązało się z konsultacjami psychologicznymi . „Tak się zidentyfikowałem z postacią, że miałem kłopoty na co dzień” – wyznał aktor przed publicznością festiwalu Tofifest.

Producentem Filmu jest Federico Film, koproducentem TVN S.A. Film powstał przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódź Film Commission.
 

„Mój rower” – cała prawda o facetach.

 Już w kinach.

Mój rower

Mój rower

Obyczajowy Od lat: 15 90 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Lider Big Cyc zachwycony filmem

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.