Newsy

„Latająca maszyna”: podniebna podróż w 3D

„Latająca maszyna” zdobyła nagrodę publiczności w pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów 3D w Los Angeles.

Ta koprodukcja polsko-chińska powstała w Łodzi na planie o powierzchni 10.000 m2. W jej realizację zaangażowano ponad dwustu animatorów, specjalistów od efektów specjalnych, plastyków tworzących scenografię, lalki i kostiumy, w tym czołowe nazwiska z branży, znane z takich tytułów, jak „Piotruś i wilk”, „Fantastyczny Pan Lis” „Koralina i Tajemnicze Drzwi”, „Toy Story”, „Wallace & Gromit”, „Gnijąca Panna Młoda”, „Uciekające kurczaki” czy „Jurassic Park”.

To połączenie fabuły z animacją. Główny trzon filmu stanowi historia dwójki rodzeństwa, Freda i Jane, którzy wraz mamą pracoholiczką (Heather Graham) wybierją się na koncert światowej sławy pianisty Lang Langa wykonującego utwory Fryderyka Chopina. I wtedy właśnie przenosimy się do drugiej – zdecydowanie najlepszej - części obrazu, animacji zatytułowanej „Magiczne pianino” o dwójce dzieci fruwających po świecie na ożywionym pianinie.

Po owej wstawce animacyjnej powracamy do naszych bohaterów. Oni także wybierają się w podobną podróż. W tle oczywiście słyszymy muzykę Chopina, a autorzy obsypują nas informacjami z jego biografii. „Latającą maszynę” najlepiej podsumowuje ostatnie zdanie filmu, wypowiedziane przez Jane: „Myślałam, że Chopin jest tylko dla mnie. Ale on jest dla wszystkich”.


„Latająca maszyna”, reż. Martin Clapp, Geoff Lindsey, Marek Skrobecki, Dorota Kobiela, wyst. Heather Graham, Lang Lang, Jamie Munns, Kizzy Mee

Jerzy Wasowski

Latająca maszyna 3D

Latająca maszyna 3D

Animowany Fantasy Familijny 76 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Latająca maszyna”: podniebna podróż w 3D

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.