TOP Multikino

"Last Christmas" i inne ZABAWNE FILMY NA ŚWIĘTA

Śmieszne Święta

Choinki, bombki, prezenty i wszechobecny biały puch - trudno nie lubić tej całej świątecznej otoczki. Filmowcy kochają Boże Narodzenie, bo to bardzo wdzięczny temat, który zawsze świetnie rezonuje z widzami. Na ekrany Multikina zmierza "Last Christmas", czyli brytyjska komedia świąteczna w klimacie kultowego "To właśnie miłość". Scenariusz napisała jedna z gwiazd tegoż, czyli Emma Thompson, zaś całość wyreżyserował Paul Feig, który rozbawił nas takimi beczkami śmiechu, jak "Agentka" czy "Druhny". Film opowiada o pechowej Kate, której życie jest jednym wielkim pasmem porażek. Kobieta dorabia jako Elf w domu towarowym, nie ma faceta i nie dogaduje się z rodziną. Wszystko zmienia się, gdy poznaje przystojnego Henry'ego. Z początku mężczyzna niebywale ją irytuje, ale idą Święta, a w ten magiczny czas niemożliwe staje się możliwe... "Last Christmas" to połączenie rubasznej komedii ze świątecznym klimatem. Gwiazdka na wielkim ekranie bywała naprawdę zabawna...
Święta potrafią być prawdziwym koszmarem. Przekonała się o tym pechowa rodzina Griswoldów w zabójczo zabawnej komedii "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju". To wspaniała parodia tych wszystkich sytuacji, gdy marzyliśmy o tym, by Boże Narodzenie wyszło perfekcyjnie, a tymczasem tu coś się przypaliło, tam czegoś zabrakło, by nie wspomnieć o całkowicie nietrafionych prezentach. Ale hej, przynajmniej nie puściliśmy chaty z dymem, jak niektórzy...
Polacy też potrafią potraktować Święta z przymrużeniem oka. Nasze rodzime "Listy do M." są może i komediodramatem, ale gdy ma być zabawnie, to jest naprawdę zabawnie. Twórcom zależało na stworzeniu świątecznego klasyka i dopięli swego: powstały trzy części, a w pamięci widzów na stałe zapisała się kreacja Tomasza Karolaka jako wyjątkowo niegrzecznego Świętego Mikołaja. Świetnie wypadły też przekomarzanki między Piotrem Adamczykiem a Agnieszką Dygant.
Filmy o Gwiazdce lubią muszą skupiać się tylko na przygotowaniach do kolacji wigilijnej, co często niemalże kończy się totalną katastrofą. "Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta'>Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta" to jeszcze zabawniejsza od oryginału opowieść o trzech tytułowych mamach, które postanawiają zerwać z tradycjami i wreszcie odpocząć od świątecznej harówki. Nie spodoba się to seniorkom rodu, oj nie... W tej szalonej komedii mamy wszystko: upokarzające kolędowanie, renifery przechadzające się po salonie a nawet konkurs... męskich striptizerów. 
Nie ma Świąt bez "Kevina". Koniec i kropka. Każdy porządny Polak musi co roku w okolicach Bożego Narodzenia obejrzeć kultową komedię "Kevin sam w domu". To nawet nie jest przymus, to nasz - nomen omen - ŚWIĘTY obowiązek. A jeśli ktoś się wyłamie? Cóż, u nas na takich jak oni mówią les incompétents.
Oto królowa wszystkich komedii świątecznych. Brytyjski klasyk "To właśnie miłość" od dwóch dekad bawi i wyciska łzy z milionów widzów zakochanych w tej produkcji. To właśnie ten film zainspirował twórców "Listów do M.". Pozornie niezwiązane ze sobą historie ludzkich radości i smutków łączą się ze sobą w okolicy świąt Bożego Narodzenia, a my cytujemy, śmiejemy się, płaczemy i raz po raz rozpoznajemy kolejnego aktora z wypełnionej gwiazdami obsady. Klasyk, który nigdy się nie zestarzeje! 
Na "Last Christmas" zapraszamy do Multikina. Miłego seansu!
Last Christmas

Last Christmas

Komedia romantyczna Od lat: 12 103 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Last Christmas" i inne ZABAWNE FILMY NA ŚWIĘTA

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.