Newsy

Lasse i Maja powracają!

kolejna część „Biura Detektywistycznego” już na ekranach

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to niesłychanie popularna seria dla dzieci, dostępna zarówno w wersji książkowej, jak i filmowej.

8 marca na ekrany weszła najnowsza część w cyklu, ale pierwsza, jeśli chodzi o chronologię przygód Lassego i Mai. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” to historia początków przyjaźni między dwójką młodych detektywów o bystrych umysłach, zdolnych rozwikłać niejedną zagadkę, nad którą głowy łamią sobie dorośli.

Roztrzepana Maja i skrupulatny Lasse, bohaterowie cenionych książek Martina Widmarka oraz ich filmowych adaptacji, już wielokrotnie zaskakiwali swoją pomysłowością i siłą dedukcji, inspirując młodych czytelników i widzów do odkrywania kolejnych tajemnic. Najnowszy film opowiada o serii zbiegów okoliczności, które doprowadziły do założenia biura detektywistycznego. Dzięki zgodnej współpracy Lasse i Maja odnajdą nie tylko skradzioną starożytną księgę rozwiązywania sporów, ale także inny niezwykle cenny skarb: prawdziwą przyjaźń na lata!

Film wyświetlamy w ramach Akademii Filmowej Multikina dla klas I-III szkoły podstawowej. Każdy z seansów poprzedza spotkanie ze specjalnie zaproszonym gościem, podczas którego poruszamy m.in. takie tematy i zagadnienia edukacyjne:

• Nierozłączność w tarapatach. Jak nie zawieść przyjaciela w potrzebie?

• Starożytna księga rozwiązywania sporów. Jakie może kryć tajemnice?

• Na tropie cennych książek: biblioteka, bookcrossing, wzajemne pożyczanie, audiobooki, e-booki. Gdzie szukać czytelniczych inspiracji?

• Nauka z lektury. Jaką lekcję dała mi moja ulubiona książka?

• Film i książka – czy mogą opowiadać tę samą historię?

Zespół Edukacji Multikina rekomenduje wszystkie części serii, które cały czas dostępne są w ramach zamówień dla grup szkolnych, po wcześniejszym ustaleniu, również poprzedzone warsztatami detektywistycznymi dla najmłodszych.

Zapraszamy do kin!

AFM/MARZEC/BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA

AFM/MARZEC/BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA

95 min

Więcej o filmie

142 osoby chcą zobaczyć

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Lasse i Maja powracają!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.