Newsy

Lars von Trier rozpoczyna zdjęcia do „Nimfomanki”

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu twórcy „Melancholii”. Potrwają 11 tygodni, a ekipa już teraz zapowiada, że będzie to najbardziej złożony produkcyjnie obraz w dorobku Larsa von Triera.

„Nimfomanka” ma być opowieścią o erotycznym życiu kobiety, od urodzenia do 50. roku życia, przedstawioną z punktu widzenia głównej bohaterki - Joe, która uważa siebie za nimfomankę. Pewnego zimowego wieczoru stary kawaler, Seligman, znajduje ją na ulicy półprzytomną i pobitą. Zabiera Joe do mieszkania, gdzie opatruje jej rany i próbuje wyjaśnić co się stało. Kobieta opowiada mu historię swojego życia, bogatego w erotyczne przygody i podboje.W rolę Joe wcieli się Charlotte Gainsbourg, z którą duński reżyser pracował już m.in. na planie „Antychrysta”, a Seligmana zagra Stellan Skarsgård znany choćby z „Przełamując fale”. W pozostałych rolach zobaczymy także Jamie Bella („Billy Elliot”), duńską aktorkę Connie Nielsen („Gladiator”), Shia LaBeoufa („Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki”, „Transformers”) oraz modelkę Stacy Martin.

Twórcy filmu przy okazji rozpoczęcia produkcji wysłali do mediów informację o swoich zamiarach: „Nimfomanka” ma być epicką opowieścią o kobiecym pożądaniu, z przeciwstawnymi punktami widzenia, moralnymi i niemoralnymi obserwacjami. Fabuła tego filmu ma pomóc w przywoływaniu odważnych i najbardziej szalonych tez, by poprzez nie stworzyć przestrzeń do dyskusji - o filmie, o ludziach, o życiu.

Chociaż niedawno świat obiegła informacja, że sceny seksu w „Nimfomance” będą autentyczne, producenci zapewniają, że zrealizowane zostaną z pomocą dublerów i efektów wizualnych. Zgodnie z zapowiedziami powstaną natomiast dwie wersje, jedna ze scenami aktów seksualnych, druga ocenzurowana.

Źródło: Gutek Film

Melancholia

Melancholia

Dramat Thriller Katastroficzny Od lat: 15 130 min

Więcej o filmie
Nimfomanka - Część II

Nimfomanka - Część II

Dramat Erotyczny Od lat: 18 124 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Lars von Trier rozpoczyna zdjęcia do „Nimfomanki”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.