Newsy

Królowa ludzkich serc w Multikinie

W ten weekend na ekrany naszych kin wejdą m.in.: „Diana” i „W imię...”.

„Diana” to portret Diany, księżnej Walii, światowego symbolu dobroci i współczucia, a dokładniej rzecz ujmując - dwóch ostatnich lat jej życia, wypełnionych miłością i działalnością charytatywną, przerwanych tragiczną śmiercią 31 sierpnia 1997 roku. W tytułową rolę ikonicznej księżnej wcieliła się dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts. W pozostałych rolach wystąpili znany z serialu „Zagubieni” Naveen Andrews, który zagrał dr Hasnata Khana, skrytego ukochanego Diany, a także śmietanka brytyjskich aktorów, m.in. Douglas Hodge i Geraldine James.

Na „Dianę” zapraszamy także do Kina na Obcasach 24 września o godz. 20.00. Jak zwykle, na wszystkie uczestniczki czekają atrakcje dodatkowe. Dwa dni później zaś film wyświetlimy w ramach cyklu „Kino od kuchni”. Szczegóły na stronie.

„W imię…” Małgorzaty Szumowskiej („33 scen z życia”) to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

„Czas na miłość” to komedia SF Richarda Curtisa, twórcy „To właśnie miłość” oraz scenarzysty „Dziennika Bridget Jones”. Pewnego wieczoru ojciec Tima (Bill Nighy) wyjawia synowi, że mężczyźni w ich rodzinie zawsze posiadali umiejętność podróżowania w czasie. Tim nie może zmienić biegu historii, ale ma umiejętność wpływania na to, co się dzieje lub zdarzyło wcześniej w jego własnym życiu. Niewiele myśląc, chłopak postanawia skorzystać z nowo odkrytych umiejętności i trochę naprawić świat... zaczynając od znalezienia sobie fajnej dziewczyny.

Reżyserem „Naznaczonego: Rozdział 2” jest James Wan („Naznaczony”, „Obecność”). Na planie sequela spotkali się znani z pierwszej części aktorzy, a wśród nich: Patrick Wilson („Watchmen. Strażnicy”), Rose Byrne („Druhny”), Barbara Hershey („Czarny łabędź”), Lin Shaye („Sposób na blondynkę”) oraz Ty Simpkins („Iron Man 3”). Licząc na zaznanie chwili spokoju, rodzina Lambertów zatrzymuje się w domu babci. Okazuje się jednak, że poprzednie miejsce nie było nawiedzone, a przyczyną problemów jest ich najstarszy syn.

Przypominamy też wszystkim rodzicom o weekendowych Porankach. W każdą sobotę i niedzielę września o godz. 10.30 będziemy wyświetlać m.in.: „Truskawkowe Ciastko” i „Dinopociąg”.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski