Newsy

Konkurs fotograficzny dla szkół

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym dla szkół ponadgimnazjalnych – „Kino w obiektywie”.

Historia kina może być opowieścią złożoną z tysięcy słów. Z całych tomów analiz, opracowań, monografii. Z wielkich rozpraw naukowych, wielotomowych kompendiów, z niezliczonych opinii znawców, krytyków, artystów.

Ale historia kina może też być inna. Może być sumą pięknych, niezpomnianych obrazów utrwalonych w pamięci, gdzieś pod zamkniętymi powiekami.

Zapraszamy Was w podróż po Waszej prywatnej historii kina. Pokażcie nam swoją własną, autorską pocztówkę z wycieczki po ulubionej filmowej historii. Pamiętamy wspaniałe filmy przez pryzmat niezapomnianych ujęć: nasze prywatne kino to młody gniewny James Dean, Marylin Monroe przytrzymująca podwiewaną przez wiatr sukienkę, Marlon Brando jako Ojciec Chrzestny. A może Neo, który kulom się nie kłania albo Robert Pattison unikający słońca? Może Frodo niosący brzemię do Mordoru lub Harry Potter walczący z całym złem tego świata?

Opowiedz nam swój ulubiony film za pomocą jednego kadru. Może to być pastisz lub parodia znanej sceny. Może to być autorskie nawiązanie do znanej historii. Może to być również osobista impresja na temat „zadany” przez ulubiony film. Elementem konkursu jest też tytuł Waszej pracy. Należy też podać tytuł filmu, do którego Wasz praca nawiązuje.

 

Nagrodą w Konkursie jest stypendium o wartości 17,100 na Wydziałach Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej uprawniające do nauki bez dodatkowej odpłatności w okresie od 1 października 2011 roku do 30 sierpnia 2013 roku.

Plik - Regulamin konkursu

Fotograf

Fotograf

Thriller Sensacyjny Od lat: 15 117 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Konkurs fotograficzny dla szkół

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.