Newsy

„Kolekcjoner”: Znajomy Jigsawa

Horror scenarzysty ostatnich czterech części krwawej serii „Piła”.

„Kolekcjoner” (tytuł oryg.: „The Collection”) Marcusa Dunstana to sequel horroru „The Collector” z 2009 roku, który nigdy nie wszedł na ekrany polskich kin. W pierwszej części były więzień Arkin (Josh Stewart) zamierzał obrabować sejf swojego nowego pracodawcy, by spłacić dług byłej żony. Gdy jednak wszedł na teren posesji, zastał innego kryminalistę - tytułowego Kolekcjonera, który uwięził rodzinę i porozstawiał w domu śmiertelne pułapki. W drugiej części Arkin – jedyny człowiek, któremu udało się umknąć sadystycznemu szaleńcowi – okaże się ostanią deską ratunku dla milionera Petersa (Christopher McDonald). Jego córka, Elena (Emma Fitzpatrick), zostanie bowiem uprowadzona przez Kolekcjonera (Randall Archer) i trafi do - jak pisze dystrybutor - hotelu przekształconego w labirynt wymyślnych tortur.

„Nie sądzę, by istniał przepis na zagranie strachu.” – mówi odtwórca roli Arkina, Josh Stewart, który poszczycić się może drugoplanowymi kreacjami w takich filmach, jak „Mroczny Rycerz powstaje”, czy „Prawo zemsty”. „Albo się boisz, albo nie. Cała sztuka polega na wyobrażeniu sobie sytuacji ekstremalnej i wywołaniu wewnętrznego napięcia i emocji, którym do strachu najbliżej.” – dodaje aktor, którego w życiu najbardziej przeraża utrata kontroli. „Każdego dnia obserwuję, jak życie okrada moje dzieci z niewinności i wiem, że na dobrą sprawę nie mogę tego zatrzymać. I to jest naprawdę straszne.” – konkluduje Stewart.

„Kolekcjoner”, reż. Marcus Dunstan, wyst. Josh Stewart, Emma Fitzpatrick, Lee Tergesen, Christopher McDonald, Randall Archer, Johanna Braddy, Andre Royo, Shannon Kane   

Jerzy Wasowski

Piła 4

Piła 4

95 min

Więcej o filmie
Piła VI

Piła VI

92 min

Więcej o filmie
Piła 3D

Piła 3D

90 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Kolekcjoner”: Znajomy Jigsawa

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

mała

mała

30.01.2013, 21:41:42

zajebisty film, polecam :)

babe

babe

30.01.2013, 11:16:28

Dlaczego w Słupsku jesteśmy daleko za murzynami z repertuarem ?

gdyniankaaa

gdyniankaaa

29.01.2013, 23:26:08

KIEDY BEDZIE FILM EN GRANY W GDYNi ? tAK na NIEGO czEKALAM a prEMIERA juz BYLA 4 dni temu

luci

luci

26.01.2013, 11:53:21

premiera w Waeszawie Złote Tarasy była 25.01 więc czemu nie ma go w repertuarze?

Un.

Un.

25.01.2013, 12:02:16

Od kiedy bedzie grane w multikinie w Galaxy w Szczecinie??