Newsy

Kolejne premiery w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard

Mistrzowska jesień w Multikinie.

W cyklu Mistrzowie Kina Mastercard jesień rozpoczynamy przedpremierowymi i premierowymi pokazami dwóch wyczekiwanych w Polsce tytułów: przełomowego dokumentu Petera Jacksona – I MŁODZI POZOSTANĄ oraz subtelnego, urzekającego PORTRETU KOBIETY W OGNIU Céline Sciammy.

„PORTRET KOBIETY W OGNIU”, nagrodzony w Cannes za najlepszy scenariusz, będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino przedpremierowo już 7 i 14 października o godz. 19:30. To opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas, intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu i tajemnicy, która połączyła arystokratkę i artystkę. Zakazane uczucie, które staje się tematem opowieści, działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, „Portret kobiety w ogniu” umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom; przekonuje, że podsycany przez tajemnicę płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą. W rolach głównych Noemie Merlant, Adele Haenel i Luany Bajrami – wszystkie zachwycają!

21 i 28 października, jak zawsze o godz. 19:30, pokażemy natomiast premierowo niesamowite widowisko kinowe w reżyserii Petera Jacksona (trylogia Władca Pierścieni, trylogia Hobbit). „I MŁODZI POZOSTANĄ”: przełomowy dokument o I wojnie światowej: w całości złożony z archiwalnych – stuletnich materiałów filmowych, odrestaurowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii do nieosiągalnego wcześniej poziomu. Jackson ukazuje ludzki wymiar historii – codzienne życie żołnierzy i ich wojenną rzeczywistość na linii frontu. Znany z epickich historii reżyser przekształca archiwalia w materiał filmowy, który mógłby zostać nakręcony współcześnie – nadaje historii ludzki wymiar, wspomina pokolenie na zawsze napiętnowane globalną wojną, jednocześnie oddając mu hołd.

Wszystkie tytuły zaprezentujemy ze wstępem Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza. Spędź jesień z mistrzami kina w Multikinie!

Filmy w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard pokazujemy w każdy poniedziałek o godz. 19:30 w kinach sieci Multikino w: Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.
Mistrzowie Kina Mastercard: Portret kobiety w ogniu

Mistrzowie Kina Mastercard: Portret kobiety w ogniu

Dramat Mistrzowie kina Od lat: 15 121 min

Więcej o filmie
Mistrzowie Kina Mastercard: I młodzi pozostaną

Mistrzowie Kina Mastercard: I młodzi pozostaną

Wojenny Dokumentalny Mistrzowie kina Od lat: 15 99 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kolejne premiery w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.