Newsy

KLASYKI dla KAŻDEGO w MULTIKINIE!

Wojna, horror, a może animacja?

Nie ma nic lepsze niż seans dobrego filmu na wielkim ekranie w klimatyzowanej sali. Premiery są spoko, ale czasem mamy ochotę zrobić sobie powtórkę z rozrywki. Starsze filmy możemy oglądać zazwyczaj tylko w domowym zaciszu - zazwyczaj, bo np. w Multikinie kultowe klasyki nierzadko powtórnie trafiają na ekran. Od 17 lipca będziecie mogli obejrzeć u nas cztery wyjątkowe dzieła.

Po pierwsze - powrót króla! Nowa fabularna wersja "Króla Lwa" to nie tylko zdumiewające efekty specjalne i klasyczne piosenki, które znamy na pamięć. To także powrót kultowych bohaterów: niezawodnego duetu Timon & Pumba, wygadanego Zazu, nikczemnego Skazy, czy dojrzewającego na naszych oczach Simby. "Król Lew" wciąż ma w sobie tę moc, która sprawiła, że oryginalna animowana wersja to jeden z najlepszych filmów w historii kina. Sprawdźcie naszą recenzję!

A jeśli już o mocy mowa, to... Nie, nie chodzi wyjątkowo o "Gwiezdne wojny", tylko między innymi o pewną dziewczynę, która "ma tę moc" i do dosłownie! "Kraina lodu 2" to dzieło lepsze, o wiele ciekawsze niż i tak naprawdę świetna pierwsza część. Wracają ulubieni bohaterowie: Anna, Elsa, Olaf i reszta, a całość opowiada o klimatycznej wyprawie w nieznane, szukaniu swojej tożsamości i radzeniu sobie z lękami. Tutaj także polecamy naszą recenzję, w której punktujemy kolejne bardzo dobre elementy tej animowanej produkcji.

Filmy Christophera Nolana? Perfekcyjnie technicznie, skupione na czasie i przestrzeni, nieco sterylne, wybornie udźwiękowione, świetnie zagrane. Przed premierą "Tenet" pokażemy "Incepcję" sprzed dziesięciu lat, ale warto też zrobić sobie powtórkę z poprzedniej propozycji brytyjskiego reżysera. "Dunkierka" to wyjątkowy wojenny thriller, w którym zegar miarowo i beznamiętnie odlicza kolejne sekundy wojny. To historia o przetrwaniu z zaburzoną chronologią, o czym wspominaliśmy w naszej recenzji

A na koniec coś dla tych, co się w kinie lubią bać. "Annabelle wraca do domu" to trzecia odsłona perypetii demonicznej lalki. Tym razem twórcy zdecydowali się na wyjątkowo czytelne nawiązania do serii "Obecność". Dość rzec, że akcja horroru dzieje się głównie w domu małżeństwa Warrenów. Skoro premiera "Obecności 3" została przełożona, to na smutki proponujemy odtrutkę w postaci "Annabelle wraca do domu". Na zachętę - odcinek TOP Multikino, w którym prezentujemy najstraszniejsze momenty serii!

Do zobaczenia w Multikinie!