TOP Multikino

Kino po byku, czyli familijne hity 2018

Niedźwiedź z bykiem walczą w kinach o dziecięce serca. A jakie, poza „Paddingtonem” i „Fernando” będą największe dziecięce hity 2018 roku?

Jeżeli pod uwagę weźmiemy również duże dzieci, to być może najważniejszym filmem roku okaże się „Solo: gwiezdne wojny – historie”. Już „Łotr 1” pokazał wszystkim niedowiarkom, że „historie” są nie tylko odcinaniem kuponów od popularności uniwersum GW; to przede wszystkim autonomiczne, doskonale opowiedziane i poruszające historie. Czasem przebijające nawet filmy z „właściwej” sagi. Tutaj rzecz jest nie lada interesująca – film opowiada wszakże o jednym z największych awanturników popkultury!

No dobra, ale zachowajmy chronologię. Tutaj możecie przeczytać o hitach zimy, zaś jaskółką wiosny będzie „Pułapka czasu” – również ze stajni Disneya. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieście fantasy autorstwa Madeleine L'Engle.
„Sherlock Gnom” to, jak łatwo się domyślić, kontynuacja „Gnomeo i Julii” – zabawnej animowanej wariacji na wiadomy temat z udziałem.. krasnali ogrodowych.
„Piotruś Królik” to kolejny film, którego nie można przegapić. Jak pisze dystrybutor, tytułowy bohater jest złośliwy, ciekawski, trochę zbyt pewny siebie, a jednak nie sposób go nie kochać. To fakt, dzięki kapitalnej animacji bohaterowie tego filmu wyglądają tak, jakby przed chwilą skubali trawę przy miedzy.
Nazwisko reżysera tego filmu mówi samo za siebie: Steven Spielberg nakręcił kolejną opowieść (dla nieco starszych dzieci), która ma szansę wyznaczać standardy kina młodego widza na całe dekady. Twórca „E.T.” i „Super 8” tym razem wziął się za bary z tematem wirtualnej rzeczywistości. "Player One" w kinach od 6 kwietnia.
Polska premiera „Wyspy psów” zaplanowana jest na 20 kwietnia, ale już po festiwalu w Berlinie (2. połowa lutego), będziemy wiedzieć, w jakim stopniu film jest adresowany do dzieci, a w jakim dla dorosłych. Wes Anderson ma już na koncie film animowany. „Fantastyczny Pan Lis” pokazał, jak pod płaszczykiem kina dziecięcego można przekazywać całkiem treści adresowane również do rodziców.
W czerwcu zobaczymy w Multikinie trzecią już część przygód bohaterów z alpejskiej wioski. „Bellę i Sebastiana” pokochały polskie dzieciaki. Nie dziwota – szczęśliwie pozbawione technicznych fajerwerków kino przygodowe broni się charyzmą bohaterów, atrakcyjnością opowieści i pięknem wspaniałych górskich pejzaży. "Bella i Sebastian 3" na ekranach od 1 czerwca.
Na ten film czekaliśmy latami! Oto w rodzinie Disneya pojawił się najmłodszy Iniemamocny! To doskonały pretekst, by opowiedzieć, co w tej nietuzinkowej rodzince działo się w międzyczasie. Zwłaszcza, że malec zapowiada się na niezłe ziółko i z pewnością długo nie pozwoli nam czekać na swoje kolejne przygody! "Iniemamocni 2" w polskich kinach już 13 lipca.
Zresztą na 2 połowę roku wytwórnia Disneya planuje prawdziwy szturm produkcji familijnych. W polskich kinach pojawią się kolejno:

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” (premiera 2 listopada)
„Ralph Demolka w internecie” (premiera 23 listopada)
„Mary Poppins Returns” (polski tytuł jeszcze nieustalony – premiera 28 grudnia)

W tyle nie pozostają jednak inne wytwórnie, co dla widzów oznacza prawdziwy festiwal filmów familijnych. Na jesień zobaczymy też między innymi „Hotel Transylwania 3”, nową „Księgę dżungli” oraz jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji 2018 roku, czyli „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.
Pułapka czasu

Pułapka czasu

Fantasy Familijny Przygodowy

Więcej o filmie
Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali

Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali

Animowany Familijny Od lat: b.o. 86 min

Więcej o filmie
Piotruś Królik

Piotruś Królik

Familijny Komedia Od lat: b.o. 95 min

Więcej o filmie
Player One

Player One

Familijny Science-Fiction Od lat: 12 140 min

Więcej o filmie
Wyspa Psów

Wyspa Psów

Animowany Komedia Przygodowy Od lat: 15 101 min

Więcej o filmie
Bella i Sebastian 3

Bella i Sebastian 3

Familijny Przygodowy Od lat: 7 90 min

Więcej o filmie
Iniemamocni 2

Iniemamocni 2

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 126 min

Więcej o filmie
Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Fantasy Familijny Od lat: 6 99 min

Więcej o filmie
Ralph Demolka w internecie

Ralph Demolka w internecie

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 113 min

Więcej o filmie
Mary Poppins powraca

Mary Poppins powraca

Familijny

Więcej o filmie
Hotel Transylwania 3

Hotel Transylwania 3

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 97 min

Więcej o filmie
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantasy Familijny Od lat: 12 134 min

Więcej o filmie
Han Solo. Gwiezdne wojny – historie

Han Solo. Gwiezdne wojny – historie

Familijny Przygodowy Science-Fiction Od lat: 7 135 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kino po byku, czyli familijne hity 2018

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.