TOP Multikino

Kino po byku, czyli familijne hity 2018

Niedźwiedź z bykiem walczą w kinach o dziecięce serca. A jakie, poza „Paddingtonem” i „Fernando” będą największe dziecięce hity 2018 roku?

Jeżeli pod uwagę weźmiemy również duże dzieci, to być może najważniejszym filmem roku okaże się „Solo: gwiezdne wojny – historie”. Już „Łotr 1” pokazał wszystkim niedowiarkom, że „historie” są nie tylko odcinaniem kuponów od popularności uniwersum GW; to przede wszystkim autonomiczne, doskonale opowiedziane i poruszające historie. Czasem przebijające nawet filmy z „właściwej” sagi. Tutaj rzecz jest nie lada interesująca – film opowiada wszakże o jednym z największych awanturników popkultury!

No dobra, ale zachowajmy chronologię. Tutaj możecie przeczytać o hitach zimy, zaś jaskółką wiosny będzie „Pułapka czasu” – również ze stajni Disneya. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieście fantasy autorstwa Madeleine L'Engle.
„Sherlock Gnom” to, jak łatwo się domyślić, kontynuacja „Gnomeo i Julii” – zabawnej animowanej wariacji na wiadomy temat z udziałem.. krasnali ogrodowych.
„Piotruś Królik” to kolejny film, którego nie można przegapić. Jak pisze dystrybutor, tytułowy bohater jest złośliwy, ciekawski, trochę zbyt pewny siebie, a jednak nie sposób go nie kochać. To fakt, dzięki kapitalnej animacji bohaterowie tego filmu wyglądają tak, jakby przed chwilą skubali trawę przy miedzy.
Nazwisko reżysera tego filmu mówi samo za siebie: Steven Spielberg nakręcił kolejną opowieść (dla nieco starszych dzieci), która ma szansę wyznaczać standardy kina młodego widza na całe dekady. Twórca „E.T.” i „Super 8” tym razem wziął się za bary z tematem wirtualnej rzeczywistości. "Player One" w kinach od 6 kwietnia.
Polska premiera „Wyspy psów” zaplanowana jest na 20 kwietnia, ale już po festiwalu w Berlinie (2. połowa lutego), będziemy wiedzieć, w jakim stopniu film jest adresowany do dzieci, a w jakim dla dorosłych. Wes Anderson ma już na koncie film animowany. „Fantastyczny Pan Lis” pokazał, jak pod płaszczykiem kina dziecięcego można przekazywać całkiem treści adresowane również do rodziców.
W czerwcu zobaczymy w Multikinie trzecią już część przygód bohaterów z alpejskiej wioski. „Bellę i Sebastiana” pokochały polskie dzieciaki. Nie dziwota – szczęśliwie pozbawione technicznych fajerwerków kino przygodowe broni się charyzmą bohaterów, atrakcyjnością opowieści i pięknem wspaniałych górskich pejzaży. "Bella i Sebastian 3" na ekranach od 1 czerwca.
Na ten film czekaliśmy latami! Oto w rodzinie Disneya pojawił się najmłodszy Iniemamocny! To doskonały pretekst, by opowiedzieć, co w tej nietuzinkowej rodzince działo się w międzyczasie. Zwłaszcza, że malec zapowiada się na niezłe ziółko i z pewnością długo nie pozwoli nam czekać na swoje kolejne przygody! "Iniemamocni 2" w polskich kinach już 13 lipca.
Zresztą na 2 połowę roku wytwórnia Disneya planuje prawdziwy szturm produkcji familijnych. W polskich kinach pojawią się kolejno:

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” (premiera 2 listopada)
„Ralph Demolka w internecie” (premiera 23 listopada)
„Mary Poppins Returns” (polski tytuł jeszcze nieustalony – premiera 28 grudnia)

W tyle nie pozostają jednak inne wytwórnie, co dla widzów oznacza prawdziwy festiwal filmów familijnych. Na jesień zobaczymy też między innymi „Hotel Transylwania 3”, nową „Księgę dżungli” oraz jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji 2018 roku, czyli „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.

Pułapka czasu

Fantasy Familijny Przygodowy

Więcej o filmie

235 osób chce zobaczyć

Sherlock Gnom

Animowany Familijny

Więcej o filmie

55 osób chce zobaczyć

Piotruś Królik

Komedia

Więcej o filmie

90 osób chce zobaczyć

Player One

Science-Fiction

Więcej o filmie

96 osób chce zobaczyć

Wyspa Psów

Animowany Komedia Przygodowy

Więcej o filmie

55 osób chce zobaczyć

Bella i Sebastian 3

Familijny Przygodowy

Więcej o filmie

194 osoby chcą zobaczyć

Iniemamocni 2

Animowany Familijny Komedia

Więcej o filmie

146 osób chce zobaczyć

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Fantasy Familijny

Więcej o filmie

73 osoby chcą zobaczyć

Ralph Demolka w internecie

Animowany Familijny Komedia

Więcej o filmie

65 osób chce zobaczyć

Mary Poppins Returns

Familijny

Więcej o filmie

35 osób chce zobaczyć

Hotel Transylwania 3

Animowany Familijny Komedia

Więcej o filmie

395 osób chce zobaczyć

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantasy

Więcej o filmie

205 osób chce zobaczyć

Han Solo. Gwiezdne wojny – historie

Przygodowy Science-Fiction

Więcej o filmie

316 osób chce zobaczyć

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kino po byku, czyli familijne hity 2018

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.