Newsy

Kim do diabła jest HELLBOY?

Czyli kilka ciekawostek o czerwonoskórym rogaczu.

Hellboy wraca na ekrany! Ale zapewne dla wielu z Was ten piekielny demon ze spiłowanymi rogami jest postacią raczej anonimową. Nie ma się czemu dziwić – w kinie widzieliśmy tego przyjemniaczka od ponad dziesięciu lat, zaś komiksy z jego udziałem nigdy nie były jakoś specjalnie popularne w naszym kraju. Tymczasem Hellboy jest jedną z najbardziej popularnych postaci z opowieści obrazkowych, bohaterem wielu zbiorów opowiadań i książek, protagonistą w serialach animowanych i grach komputerowych, oraz – oczywiście – jednym z najzabawniejszych  i najbardziej niebezpiecznych ekranowych twardzieli.

Już w najbliższy piątek 12 kwietnia na ekranach Multikina pojawią się nowe przygody czerwonoskórego zabijaki. Z tej okazji przygotowałem dla Was kilka piekielnie interesujących ciekawostek, które przybliżą Wam postać opiekuna Ziemi przed wszelkiego rodzaju plugastwem.

  • Hellboy powstał pierwotnie jako szkic zrobiony niemal od niechcenia. Rysownik i scenarzysta komiksów Mike Mignola nie planował żadnych historii z rogatym bohaterem, ale koncept zaintrygował go tak mocno, że – jak sam wspomina – „po prostu nie mógł się powstrzymać”.
  • Hellboy na kartach komiksu został powołany do życia przez Grigorija Rasputina podczas II wojny światowej. Angielski profesor i okultystyczny ekspert Trevor Bruttenholm wychował piekielnego noworodka jak własnego syna. Rogaty dzieciak szybko dorósł i znalazł zatrudnienie w amerykańskiej agencji chroniącej świat przed paranormalnym zagrożeniem.
  • Hellboy na co dzień piłuje swoje diabelskie rogi, bowiem nie chce utożsamiać się z piekielnymi demonami. Co ciekawe jego przeznaczeniem jest wywołanie na Ziemi apokalipsy. Sam Hellboy woli zbyt wiele o tym nie rozmyślać.
  • Pierwszy komiks z Hellboy’em wyszedł w 1994 roku. W 1997 roku dostaliśmy pierwszą powieść osadzoną w uniwerum Hellboya. Pierwsza gra komputerowa trafiła na rynek w 2000 roku. Pierwszy film fabularny z udziałem bohatera pojawił się w 2004, zaś rok później Hellboy po raz pierwszy stał się bohaterem animacji.
  • W „Hellboy” i „Hellboy: Złota Armia” w tytułową rolę wcielił się Ron Perlman. Oba filmy wyreżyserował Guillermo del Toro. Dla Mike’a Mignoli był to wymarzony duet.
  • W odróżnieniu od poprzednich filmów tegoroczny „Hellboy”, całkowity reboot serii, został pomyślany jako film dla dorosłych. Możemy spodziewać się ostrych żartów i jeszcze ostrzejszej rozwałki.
  • Del Toro i Perlman mieli stworzyć finalną część trylogii. Niestety zabrakło funduszy i projekt trafił do kosza.
  • W nowym filmie w rolę czerwonoskórego obrońcy Ziemi wciela się David Harbour znany chociażby z roli szeryfa w serialu „Stranger Things”. Jego Hellboy jest odrobinę bardziej przypakowany i jeszcze bardziej złośliwy, niż poprzednim w wydaniu Perlmana.
  • Hellboy ponoć pachnie jak pieczone orzeszki. Mniam!

Zaintrygowani? „Hellboy” debiutuje na ekranach Multikina już w piątek. Rogaty pogromca demonów z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom „Venoma” i „Hellboya”. Do zobaczenia w Multikinie!

Hellboy

Hellboy

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 121 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kim do diabła jest HELLBOY?

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.