Newsy

Karnety na spektakle MET i BOLSZOJ już w sprzedaży!

Nowe sezony transmisji z The Metropolitan Opera i Teatru Bolszoj już ogłoszone!

Dla miłośników opery i baletu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę karnetów – w jej ramach, już teraz, bilety na spektakle prosto z kultowych scen można kupić w promocyjnej cenie. Liczba karnetów ograniczona.

14. sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” rozpocznie się 12 października 2019 roku transmisją jednej z operowych wizytówek Met – „Turandot” Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego. Spektakl poprowadzi dyrektor muzyczny nowojorskiej sceny Yannick Nézet-Séguin. Nézet-Séguin poprowadzi także premierę „Wozzecka” Albana Berga. Poza nim za pulpitem dyrygenckim w tym sezonie transmisji staną m.in. Valery Gergiev, Maurizio Benini czy Bernard De Billy.

W nowym sezonie „The Met: Live in HD” wśród dziesięciu transmisji znajdzie się aż pięć premier. Będą to: minimalistyczny „Echnaton” Philipa Glassa w reżyserii Phelima McDermotta, „Wozzeck” Albana Berga (inscenizację przygotuje William Kentridge), „Porgy i Bess” George’a Gershwina, „Agrypina” Georga Friedricha Händla i „Holender tułacz” Richarda Wagnera. Wśród wznowień królować będzie Giacomo Puccini: powróci transmitowana już do kin nowa inscenizacja „Toski”, przygotowana przez Sir Davida McVicara, tym razem z Anną Netrebko w roli tytułowej, a także Madame Butterfly” w nawiązującej to tradycji teatru japońskiego reżyserii Anthony’ego Minghelli i „Turandot” w sławnej, ociekającej złotem inscenizacji Zeffirellego. Polską publiczność z pewnością zelektryzują dwa inne wznowienia pięknych spektakli Met: „Manon” Jules’a Masseneta i „Marii Stuart” Gaetana Donizettiego, a to za sprawą udziału w nich polskich wokalistów, barytonów Artura Rucińskiego i Andrzeja Filończyka.

27 października, pokazem HD LIVE „Rajmondy”, rozpocznie się natomiast dziesiąty już, jubileuszowy, sezon transmisji i retransmisji Bolszoj. Wzorem poprzednich sezonów w programie obok klasycznych baletów znajdą się XX-wieczne arcydzieła, a także balet romantyczny – tym razem będzie to nowa inscenizacja „Giselle” w choreografii Aleksieja Ratmańskiego. Nie zabraknie dwóch prawdziwych przebojów baletowej sceny do muzyki Piotra Czajkowskiego: „Jeziora łabędziego” w nowej obsadzie solistów i powtórki „Dziadka do orzechów” w okolicy Bożego Narodzenia.

Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym i kilkukrotnych retransmisjach na nowo zagości na ekranach kin piękny balet romantyczny „Giselle”, ale w zupełnie nowym opracowaniu chorograficznym. Obok niego pojawi się także barwny, orientalny „Korsarz” – utaneczniona awanturnicza opowieść o piracie Konradzie i jego ukochanej Medorze porwanej do haremu pewnego sułtana.

Pod koniec sezonu ponownie będzie można obejrzeć nową wersję baletu „Romeo i Julia”, przygotowaną dla Teatru Bolszoj przez Aleksieja Ratmańskiego i transmitowaną na żywo w 2017 roku. W kwietniu na ekranach kin zabłysną „Klejnoty” – wieczór baletowy w trzech częściach w choreografii George’a Balanchine’a. Ten piękny spektakl oddaje hołd trzem stylom tańca, porównanym do szlachetnych kamieni: szmaragdów, rubinów i brylantów.

Karnety na oba cykle już w sprzedaży.


CENA BILETU NA JEDEN SPEKTAKL W RAMACH KARNETU – OPERA MET 2019-20
Bydgoszcz, Olsztyn, Włocławek: 30 zł
Gdańsk, Łódź, Kraków, Zabrze: 40 zł
Katowice, Lublin, Poznań Malta, Szczecin, Wrocław Pasaż: 50 zł
Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy: 55 zł

Opera Met 2019-20: cena karnetowa obowiązuje przy zakupie biletów na 8-11 wydarzeń, po 1 bilecie na każde wydarzenie. Sprzedaż karnetów trwa do 23 listopada 2019 włącznie (do dnia transmisji Opery „Echnaton”).

CENA BILETU NA JEDEN SPEKTAKL W RAMACH KARNETU – BALET BOLSZOJ 2019-20

Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Zabrze (oraz 15.12 - Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Koszalin, Radom, Rumia, Rybnik, Słupsk, Sopot, Tychy, Włocławek, Zgorzelec): 30 zł
Kraków, Łódź, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Szczecin (oraz 15.12 - Jaworzno, Pruszków, Katowice, Kielce, Lublin, Rzeszów, Wrocław Pasaż): 35 zł
Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy (oraz 15.12 -Warszawa Wola): 45 zł

Balet Bolszoj 2019-20: cena karnetowa obowiązuje przy zakupie biletów na 5-7 wydarzeń, po 1 bilecie na każde wydarzenie. Sprzedaż karnetów trwa do 15 grudnia 2019 włącznie (do dnia retransmisji Baletu „Dziadek do orzechów”)

W obu przypadkach sprzedaż karnetów prowadzona jest jedynie w kasie kina. Wszystkie bilety w ramach karnetu muszą być kupione podczas jednej transakcji, na jeden paragon.

Karnet można zwrócić tylko i wyłącznie przed wykorzystaniem biletu na pierwsze wydarzenie z danego cyklu (w przypadku Opery Met - pierwszą transmisją sezonu jest Turandot 12 października 2019 – zwroty karnetów są możliwe do 11 października włącznie, a w przypadku Baletu Bolszoj – pierwszym wydarzeniem jest „Rajmonda” 27 października 2019 – zwroty karnetów są przyjmowane do 26 października 2019 włącznie. Warunkiem zwrotu karnetu w obu przypadkach jest posiadanie paragonu fiskalnego potwierdzającego zakup.


Met Opera: Wozzeck LIVE

Met Opera: Wozzeck LIVE

147 min

Więcej o filmie
Met Opera: Porgy i Bess LIVE

Met Opera: Porgy i Bess LIVE

250 min

Więcej o filmie
Met Opera: Echnaton LIVE

Met Opera: Echnaton LIVE

266 min

Więcej o filmie
Met Opera: Turandot LIVE

Met Opera: Turandot LIVE

232 min

Więcej o filmie
Met Opera: Tosca LIVE

Met Opera: Tosca LIVE

227 min

Więcej o filmie
Met Opera: Manon LIVE

Met Opera: Manon LIVE

282 min

Więcej o filmie
Met Opera: Holender tułacz LIVE

Met Opera: Holender tułacz LIVE

194 min

Więcej o filmie
Met Opera: Maria Stuart LIVE

Met Opera: Maria Stuart LIVE

227 min

Więcej o filmie
Met Opera: Agrypina LIVE

Met Opera: Agrypina LIVE

280 min

Więcej o filmie
Balet Bolszoj: Rajmonda LIVE

Balet Bolszoj: Rajmonda LIVE

180 min

Więcej o filmie
Balet Bolszoj: Klejnoty LIVE

Balet Bolszoj: Klejnoty LIVE

165 min

Więcej o filmie
Balet Bolszoj: Giselle

Balet Bolszoj: Giselle

150 min

Więcej o filmie
Balet Bolszoj: Jezioro Łabędzie LIVE

Balet Bolszoj: Jezioro Łabędzie LIVE

165 min

Więcej o filmie
Balet Bolszoj: Romeo i Julia

Balet Bolszoj: Romeo i Julia

185 min

Więcej o filmie
Balet Bolszoj: Korsarz

Balet Bolszoj: Korsarz

210 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Karnety na spektakle MET i BOLSZOJ już w sprzedaży!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.