Newsy

„Karbala” - film o bezgranicznej odwadze - OFERTA DLA SZKÓŁ

Zapraszamy wszystkie szkoły do włączenia do programu nauczania niezwykłego filmu „Karbala”, odkrywającego nieznaną do tej pory kartę najnowszej historii.

"KARBALA" opowiada o jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

 

„Karbala” to film o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Polscy żołnierze wykazali w bitwie o City Hall prawdziwe męstwo i odwagę. Dzięki „Karbali” odżywa etos polskiego żołnierza - do końca trwającego na stanowisku, mimo przeważających sił wroga.

 

GRUPOM SZKOLNYM OFERUJEMY:

  • bilety grupowe w promocyjnych cenach,
  • darmowe bilety dla opiekunów,
  • dogodne godziny seansów,
  • drukowane materiały metodyczne dla nauczycieli oraz scenariusze zajęć lekcyjnych.

 

Przygotowany pakiet edukacyjny towarzyszący filmowi „Karbala” zawiera scenariusze dwóch lekcji o polskich misjach międzynarodowych, które mogą być wykorzystywane na zajęciach WOS, historii i lekcjach wychowawczych.  Nie tylko pomagają usystematyzować wiedzę o polskich żołnierzach działających w miejscach konfliktów na świecie, ale także uczą patriotyzmu i szacunku dla polskich żołnierzy, którzy stają w obronie uciśnionych narodów.

 

Pragniemy również zwrócić uwagę na projekt „Plan Filmowy” przygotowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Ta wyjątkowa, edukacyjna wystawa została stworzona w jednej z hal zdjęciowych Wytwórni. Pozwoli młodzieży zapoznać się z prawdziwą filmową scenografią, rekwizytami i kostiumami z filmu. Szczegółowe informacje zawarte są w załączniku „Wystawa Plan Filmowy – oficjalna informacja”.

Karbala - list intencyjny

Karbala - Wystawa Plan Filmowy

Karbala - pakiet edukacyjny

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU ZE SPECJALISTAMI DS. REZERWACJI GRUPOWYCH

Karbala

Karbala

Wojenny Od lat: 15 115 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Karbala” - film o bezgranicznej odwadze - OFERTA DLA SZKÓŁ

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.