Newsy

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”: #teamIRONMAN! [Wojna redaktorów]

Iron Man górą! W „Wojnie bohaterów” zwycięzcą może być tylko ekipa dowódcy Tony’ego Starka!

Na ekranie „Wojna bohaterów”, a w redakcji Multikino.pl „Wojna redaktorów”. Piotr Olczyk uważa, że #teamCAP powinni zwyciężyć w najnowszej produkcji Marvela. Oj Piotrze, Piotrze…


Wydawać by się mogło, że macie przewagę – sześcioro na pięcioro. A licząc agentkę Sharon Carter – siedmioro! To trochę nieuczciwe, nie mam zamiaru kończyć meczu w dziewiątkę. Ale nawet jeśli,  mam asa w rękawie. Wasz team to w zasadzie tylko śmiertelnicy, a my mamy Visiona! Półboga stworzonego  przy pomocy Kamienia Nieskończoności! No ale dobrze, doliczmy Pająka. I tak wygramy. Dlaczego? Sprawdźmy:


•   Iron Man/AKA Tony Stark – milioner, filantrop, playboy, geniusz.  W dowolnej kolejności. To on wysłał śmiercionośny pocisk do innego wymiaru i finalnie uratował miasto. Dręczony koszmarami i własnymi lękami potknął się tworząc Ultrona. Zrobił to jednak niechcący i w dobrej wierze.  Drużyna stoi za nim murem, wraz z nowymi członkami.


•    Spider-Man/AKA Peter Parker – to pierwszy z dwójki  świeżaków w zespole. Licealista ugryziony przez radioaktywnego pająka. Zwinny, szybki i zawsze nieznośny dla przeciwników. To jego debiut, więc musi namieszać w bitwie bohaterów. Czy stanie się na stałe członkiem Avengers? Zobaczymy.


•    Czarna Pantera/AKA T’Challa – osobiście mój ulubieniec i nowa postać w uniwersum kinowym. Władca Wakandy – tajemniczego królestwa w sercu Afryki, którym interesują się wszyscy poszukujący… Vibranium! Tak jest, materiał , z którego stworzono tarczę Kapitana Ameryki, wcale się nie wyczerpał i kusi wszystkich zainteresowanych. T’Challa ma strój oraz pazury oparte na Vibranium i nie waha się ich użyć. Na co dzień wykształcony gentleman, w walce dziki i niepowstrzymany niczym Pantera. W zasadzie jedyny członek #teamIRONMAN, który może uszkodzić tarczę kapitana. Czy uda mu się to uczynić..?


•   Czarna Wdowa/AKA Natasha Romanoff – doskonale znana już widzom i członkom obu zespołów. Super agentka targana wspomnienia i konsekwencjami dawnych poczynań. Kiedyś zdana na łaskę rosyjskiego wywiadu. Dziś zaufana członkini Avengers i jedna z ulubienic Nicka Fury’ego. Zawsze u boku Steva Rogersa oraz Hawkeye’a, teraz po drugiej stronie barykady. Z pewnością przewidzi każdy krok #teamCAP!


•   War Machine/AKA Pułkownik James Rhodes – przyjaciel Starka od lat. Właściciel drugiej zbroi Iron Man na rynku. Członek wojska i rządu, zawsze gotowy pomóc siłą ognia, ale także politycznymi wpływami. Wspiera Starka w rejestracji działań Avengers. No i co najważniejsze – atakuje z powietrza!


•   The Vision/AKA po prostu Vision – zaprojektowany jako śmiercionośna broń Ultrona, dzięki Kamieniowi Nieskończoności stanął po stronie ludzi. Cybernetyczny organizm, którego granic możliwości nie zna nawet on sam. Super inteligentny w filozoficznych rozważaniach nie ma sobie równych. Skrywający tajemnice wszechświata ma jeszcze jeden sekret. To on unicestwił Ultrona. Ale czy aby na pewno? Przeczuwam, że odegra sporą rolę w dalszych przygodach bohaterów.

No i jak Piotr – nadal tak pewny wygranej?!

 

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 147 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”: #teamIRONMAN! [Wojna redaktorów]

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

TeamCap

TeamCap

07.05.2016, 00:14:51

Kapitan ma mniejszy skład bo z Iron Manek jest policja i rząd