Newsy

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”: #teamCAP! [Wojna redaktorów]

Kapitan Ameryka górą! W „Wojnie bohaterów” zwycięzcą może być tylko ekipa dowódcy Avengers!

Na ekranie „Wojna bohaterów”, a w redakcji Multikino.pl „Wojna redaktorów”. Łukasz Wieszczyński uważa, że #teamSTARK powinni zwyciężyć w najnowszej produkcji Marvela. Chyba śnisz, Łukasz!


Nie interesują mnie motywy i bezmyślna napinka. O powodach konfliktu między Kapitanem Ameryką, a Tonym Starkiem napiszę szerzej w recenzji „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów”. Filmu jeszcze nie widziałem, ale hej – każdy wie, że Steve Rogers i jego drużyną są najlepsi na świecie i żaden „geniusz, miliarder, playboy i filantrop” tego nie zmieni. Spójrzmy tylko na ten skład! Toż to prawdziwy dream-team w trykotach, ekipa zdolna, pracowita i z pełnym potencjałem na sukces!


•    Kapitan Ameryka – dosłownie i w przenośni Kapitan całej załogi! Steve Rogers to nagradzany żołnierz, bohater wojenny i prawdziwa legenda w marvelowym uniwersum. Facet jest troszkę niedzisiejszy, ale ciekawe jak Wy byście się zachowywali po kilkudziesięcioletniej hibernacji!


•    Falcon – czyli Sam Wilson, kumpel Rogersa. Świetnie wyszkolony i równie wygadany żołnierz w bojowym stroju umożliwiającym latanie i ostrzał wroga. Wsparcie z powietrza załatwione.


•    Ant-Man – Scott Lang nie jest najbardziej wykwalifikowanym superbohaterem, ale za to posiada strój mogący w ułamku sekundy zmienić go w mikroskopijnego pogromcę. Gdy nie wpuszczą drzwiami, to trzeba wejść przez dziurkę od klucza.


•    Scarlett Witch – Wanda, siostra tragicznie zmarłego Pietro, dysponuje mocami psychicznymi, których sama do końca nie rozumie. Widzowie także do końca nie widzieli jeszcze, na co stać obdarzoną zdolnością telekinezy kobietę. Emocjonalny terror zawsze w cenie.


•    Hawkeye – jako jedyny z bandy nie posiada supermocy, ale za to ma sokole oko i posługuje się łukiem lepiej niż Katniss Everdeen i John Rambo razem wzięci. Nic dodać, nic ująć.


•    Zimowy Żołnierz – finalnie sam Bucky Barnes, najpierw uznany za zmarłego kumpel kapitana, później radziecki szpieg-cyborg-zakapior i wróg kapitana, no i wreszcie znowu kumpel kapitana. Pogmatwane? Nieważne. Jeden cios z bionicznej piąchy i wszystkie problemy ulegają magicznemu rozwiązaniu.


No i co Ty na to, Łukasz? Iron Man ze swoimi dziwadłami nie ma szans! Dalej, Kapitanie, dalej! Po zwycięstwo!


Pomponami w kolorach amerykańskiej flagi wymachuje
Piotr Olczyk

 

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 147 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”: #teamCAP! [Wojna redaktorów]

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.