Newsy

Julia Pietrucha słowiańską wampirzycą

Julia Pietrucha („Miasto z morza”, „Tatarak”) zagrała słowiańską wampirzycę w „Styrii”, koprodukcji amerykańsko-węgierskiej inspirowanej klasycznym gotyckim romansem Josepha Sheridana Le Fanu z 1862 roku pt. „Carmilla”.

To opowieść o nastoletniej dziewczynie, w której życie wkracza tajemnicza i pełna namiętności wampirzyca. Od początku do roli wampirzycy poszukiwano młodej dziewczyny o wschodniosłowiańskim akcencie. Na casting zgłosiły się aktorki z całej Europy. Jednak to właśnie Julia Pietrucha wygrała bezapelacyjnie. W filmie wystąpił także Jacek Lenartowicz („Wyjazd integracyjny, „Enen”), a autorem zdjęć jest debiutujący Grzegorz Bartoszewicz.

Producentów na tyle zachwyciły polskie plenery, że część filmu postanowili nakręcić w podwarszawskich lasach. Scena, którą realizowano w Polsce wprowadza i przedstawia dwójkę głównych bohaterów. Rozpoczyna się tragicznym wypadkiem samochodowym. Czarna Wołga uderza w drzewo. Z samochodu wyczołguje się poturbowana Carmilla (Julia Pietrucha). Oszołomiona uderzeniem w głowę, próbuje odejść z miejsca wypadku. W pewnym momencie orientuje się, że samochód zaczyna ją ścigać. W panice ucieka w las, skąd obserwowana jest przez Larę (Eleonor Tomlinson), która powodowana zainteresowaniem i chęcią pomocy doprowadza do pierwszego spotkania dwóch dziewczyn...[opis dystrybutora]

Premiera filmu zaplanowana jest na rok 2012