TOP Multikino

"JOKER" oraz inni NIEGRZECZNI BOHATEROWIE

Będą polskie akcenty!

"Joker" już dokazuje na ekranach Multikino! To naprawdę świetny film, który w naszej recenzji określiliśmy mianem "nie tylko świetnej komiksowej ekranizacji, ale także bardzo dobrego dramatu psychologicznego o człowieku, który postanowił przestać udawać." Główny bohater, mieszkaniec miasta Gotham imieniem Arthur, z przeciętnego komika i człowieka pogrążonego w głębokiej depresji przeistacza się w psychopatycznego mordercę, przyszłego arcywroga Batmana oraz kultową postać, którą znamy z kart komiksów, filmów, seriali i gier. Tytułowy antagonista dokonuje w filmie przerażających czynów, ale... nie sposób go tak po prostu nienawidzić. Tym samym dołącza on do panteonu ni to antybohaterów, ni drani, których kochamy mimo wszystko. W kinie dość często spotykamy się z takim typem postaci, a w Multikinie pojawiają się oni nad wyraz często. Sprawdźcie sami, z kim mamy i z kim będziemy mieć do czynienia.
Główny bohater polskiej superprodukcji "Legiony", czyli grany przez Sebastiana Fabijańskiego Józek Wieża to facet nad wyraz niejednoznaczny. Poznajemy go jako dezertera, który do Legionów Polskich przystaje ot tak, bo dają mu mundur i michę zupy. Dopiero później przemienia się w kogoś, komu naprawdę warto kibicować. Przy okazji, może macie ochotę na naszą recenzję?
Jennifer Lopes, Cardi B i inne tytułowe "Ślicznotki" to faktycznie bardzo urodziwe stworzenia, ale przy tym parające się naprawdę brudnym biznesem. Pobudki mają szlachetne - straciły wszystko podczas giełdowego krachu, to teraz odegrają się na rekinach finansjery. Ale okradanie pijanych japiszonów z Wall Street to mimo wszystko niebezpieczna gra... Premiera już 11 października!
Bez dwóch zdań należy stwierdzić, że Diabolina to postać wyjątkowo ambiwalentna. W animowanym "Kopciuszku" sprzed kilku dekad była typowym czarnym charakterem, który w finale opowieści oczywiście ginie, pozwalając księżniczce i księciu żyć długo i szczęśliwie. Jednak Diabolina w wykonaniu Angeliny Jolie ma sporo odcieni szarości, a miejscami jej szlachetność powinna zawstydzić nawet najbardziej pozytywne postacie. 16 października do kin zawita "Czarownica 2". Zapewne i tym razem tytułowa postać będzie lawirować między dobrocią, a występkiem.
"Pan T." to opowieść o tytułowym mężczyźnie, który w socrealistycznej Polsce próbuje zapewnić sobie godziwe, wygodne życie. Jest pisarzem mieszkającym w hotelu dla literatów, utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej studentce, z którą utrzymuje bliskie kontakty, a wódką i innymi używkami jednoczy sobie nawet najzimniejszych przedstawicieli nowej władzy. Pan T. rzadko kiedy gra fair i nawet trudno go z początku polubić... Ale dajcie mu szansę - premiera 25 grudnia.
W 2020 roku także spotkamy na swojej drodze wiele wyjątkowo niegrzecznych postaci. Na ich czele stanąć mogłaby z pewnością była kochanica Jokera (ale nie Joaquina Phoenixa, a Jareda Leto), która wraz ze swoją bandą pragnie rządzić Gotham. "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" wlecą na ekran Multikina 28 lutego przyszłego roku.

Wcześniej, bo w styczniu, Franz Maurer powróci w wybornie zapowiadającej się produkcji "Psy 3. W imię zasad". Reżyseruje oczywiście Władysław Pasikowski, a oprócz Bogusława Lindy w obsadzie zobaczymy także Cezarego Pazurę, Artura Żmijewskiego, Marcina Dorocińskiego czy Sebastiana Fabijańskiego. Premiera 17 stycznia!

Nieco później spotkamy się oko w oko z przedziwnie milusim... Adolfem Hitlerem w kontrowersyjnej satyrze twórcy "Thor: Ragnarok", czyli Taiki Waititiego, pod tytułem "Jojo Rabbit". Szaleństwo do kin wkroczy 24 stycznia. A w październiku Tom Hardy ponownie rozbawi i nieco przerazi publiczność w komiksowym "Venom 2". Będzie się działo! Do zobaczenia w Multikinie!
Joker

Joker

Dramat Od lat: 15 122 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Legiony

Legiony

Historyczny Od lat: 13 139 min

Więcej o filmie
Ślicznotki

Ślicznotki

komedia sensacyjna Od lat: 15 110 min

Więcej o filmie
Czarownica 2

Czarownica 2

Fantasy Familijny Od lat: 8 119 min

Więcej o filmie
Pan T.

Pan T.

Komedia Dramat Od lat: 15 106 min

Więcej o filmie
Psy 3. W imię zasad

Psy 3. W imię zasad

Akcja Sensacyjny Od lat: 15 126 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "JOKER" oraz inni NIEGRZECZNI BOHATEROWIE

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.