Newsy

„John Carter”: widowiskowa produkcja 3D

Najnowszy film Andrew Stantona, zdobywcy Oscarów za „WALL-E” i „Gdzie jest Nemo?”.

Obraz powstał na podstawie „Księżniczki Marsa”, pierwszej z jedenastu książek rozgrywających się na Marsie autorstwa Edgara Rice'a Burroughsa, mającego również w pisarskim dorobku serię powieści o Tarzanie. Twórcy filmu zakupili prawa do trzech części. Spodziewać się więc można rychłej kontynuacji. Premiera pierwszej ekranizacji przypada w setną rocznicę narodzin postaci Johna Cartera (Taylor Kitsch) – człowieka, który w zagadkowych okolicznościach ląduje na odległej planecie w samym środku zaciekłego konfliktu. Zamieszkują ją egzotyczne rasy: „czerwoni ludzie”, czyli Heliumici i ich wrogowie Zodangowie, mający czworo ramion, zieloni Tharkowie (jednego z nich gra Willem Dafoe) oraz zaawansowani technicznie Thernowie (w ich króla wciela się Mark Strong). Główny bohater, weteran wojny secesyjnej, musi opowiedzieć się po którejś ze stron.

Autorzy produkcji ze studia Disney’a zdecydowali się kręcić zdjęcia w prawdziwych plenerach, minimalizując liczbę planów wykreowanych w komputerze. „Chodzi o to, aby widzowie mieli poczucie przebywania w prawdziwym świecie. Mamy nadzieję, że stworzy to dodatkową warstwę autentyczności i zwiększy wiarygodność oraz realizm filmu” - wyjaśnia producent Jim Morris. Z tego samego względu zrezygnowano także z kamery cyfrowej na rzecz taśmy filmowej. Efekt 3D dodano zaś w postprodukcji. „John Carter” z budżetem wynoszącym około 250 mln dolarów jest jednym z najdroższych filmów w historii kina. „(...) A ponieważ ta powieść była napisana tak dawno, można ją uznać za pierwowzór wszystkich tego typu historii. To komiks, który pojawił się zanim powstały komiksy. Powieść przygodowa, która pojawiła się zanim powstał taki gatunek”–  zapewnia reżyser Andrew Stanton.

„John Carter”, reż. Andrew Stanton, wyst. Taylor Kitsch, Lynn Collins, Samantha Morton, Willem Dafoe, Thomas Haden Church, Mark Strong, Ciarán Hinds, Dominic West, James Purefoy, Bryan Cranston

Jerzy Wasowski

Wall Street: Pieniądz nie śpi

Wall Street: Pieniądz nie śpi

133 min

Więcej o filmie
John Carter 3D

John Carter 3D

Przygodowy Science-Fiction Od lat: 12 133 min

Więcej o filmie
Wilk z Wall Street

Wilk z Wall Street

Dramat Biograficzny Kryminał Od lat: 15 180 min

Więcej o filmie
Roger Waters The Wall

Roger Waters The Wall

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „John Carter”: widowiskowa produkcja 3D

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Kierba

Kierba

17.03.2012, 16:31:00

Film się nawet dobrze ogląda, przypomina takiego bidnego Avatara na pustyni :D Byłem w Imax na 3D ale odradzam bo efekty lipne. Lepiej w 2D ten film oglądać.

anniul

anniul

15.03.2012, 15:25:07

Świetny film -polecam =)

Multikino

Multikino

14.03.2012, 17:55:04

@basiad7 - John Carter będzie normalnie grany w kolejnym tygodniu. Dlaczego uważasz, że jest inaczej?

basiad7

basiad7

14.03.2012, 15:57:41

maj jedno zasadnicze pytanie czego od 16 marca 2012 roku Johna Cartera nie gracie juz w multikinie w rzeszowie, to jakies dziwne przecież premiera była niedawno i john carter powinien być grany co najmniej tydzien.

abc

abc

10.03.2012, 16:16:30

naprawde świetny film i widowiskowa produkcja!! :)