Newsy

Jesień z Benedictem Cumberbatchem w Multikinie

Ostatnie kilka lat to prawdziwa erupcja jego talentu. Błyszczy na małym i dużym ekranie, można go oglądać na deskach teatrów. W Multikinie mamy możliwość podziwiania umiejętności Benedicta Cumberbatcha we wszystkich tych odsłonach.

20 stycznia 2016 roku odbyła się rzecz bezprecedensowa. BBC zdecydowało się wprowadzić do kin… serial. A dokładniej pełnometrażowy pilot kolejnego sezonu „Sherlocka” – niezwykle popularnej, uwspółcześnionej adaptacji książek Artura Conana Doyle’a, w której w tytułową rolę wciela się właśnie Cumberbatch. W kilkudziesięciu kinach w Polsce – w tym niemal trzydziestu Multikinach! – film obejrzały tysiące widzów i stało się to żywym dowodem na niezwykłą popularność tego brytyjskiego aktora również w kraju nad Wisłą.


Moda na Cumberbatcha może zaskakiwać. Nie jest typem amanta. Nie kupczy wizerunkiem. Nie grał w komediach romantycznych. Jego popularność wydaje się wektorem sumy jego prawdziwych aktorskich talentów. I niesamowitego, niskiego głosu. Nie bez powodu to właśnie on został obsadzony w roli Smauga w „Hobbicie” Petera Jacksona. Diaboliczny urok smoka jest zasługą właśnie Cumberbatcha – swą aktorską charyzmę mógł wyeksponować nie tylko dzięki modulacji głosu, ale także dzięki technice motion capture, dzięki której Smaug ma mimikę i ruchy Cumberbatcha, tak jak Gollum wziął się z fizjonomii Andy Serkisa.


Cumberbatch to bardziej typ powściągliwego intelektualisty. Angażuje się w sprawy społeczne, jego wypowiedzi są wyważone i przenikliwe. Czaruje nie tylko w filmach i serialach. 22 grudnia kolejny raz zobaczymy go w Multikinie w roli Hamleta. Spektakl, który miał swą premierę w październiku 2015 roku w Londynie, sprzedał się na pniu, zaś retransmisja, emitowana w Multikinie kilkukrotnie, zebrała wielotysięczną widownię. To niejedyny spektakl z desek National Theatre z Cumberbuthem w roli głównej, który zobaczymy w Multikinie do końca roku.


Jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych, by nie powiedzieć kultowych ról jest Frankenstein. To nie lada gratka! 28 października o 22:30 (Nocny pokaz z okazji Halloween) zobaczymy Benedicta Cumberbatcha w roli Wiktora Frankensteina i Jonny Lee Millera w roli Potwora. 31 października role się odwrócą: o 19:00 (w dniu kalendarzowego Halloween) Benedict Cumberbatch Potwora, zaś Miller – Frankensteina.


Jednak nie ma co ukrywać, że szeroka publiczność czeka przede wszystkim na najnowszą produkcję Marvela – „Dr Strange”, będącego adaptacją kultowego komiksu. Zwiastuny zapowiadają rzecz niezwykłą: znakomita obsada gromadząca prawdziwe aktorskie osobistości (obok Cumberbatcha na ekranie pojawi się m. in. Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams i Mads Mikkelsen) gwarantuje wysoką jakość widowiska, zaś zarys intrygi daje obietnicę nie tylko doskonałej rozrywki, ale też intelektualnego wyzwania.

Doktor Strange

Doktor Strange

Fantasy Przygodowy Od lat: 12 115 min

Więcej o filmie
National Theatre Live: Frankenstein - Benedict Cumberbatch jako Monstrum

National Theatre Live: Frankenstein - Benedict Cumberbatch jako Monstrum

165 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Jesień z Benedictem Cumberbatchem w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Kasia

Kasia

08.01.2017, 12:13:18

Kocham go! A oglądanie Sherlocka na dużym ekranie razem z innymi fanami plus możliwość zobaczenia materiałów dodatkowych to było niezapomniane przeżycie!