Newsy

Jared Leto na Majdanie w Kijowie

Jared Leto zdobywca Oscara za rolę w „Witaj w klubie” złożył wczoraj kwiaty na kijowskim Majdanie, chciał uczcić pamięć zabitych przez milicję. Dzień wcześniej Leto wraz z zespołem 30 Seconds to Mars, którego jest wokalistą, zagrał koncert w stolicy.

Podczas koncertu zwrócił się do Ukraińców słowami: „Może być wam ciężko, ale wiedzcie, że tworzycie coś pięknego, bo nie ma zbyt wygórowanej ceny do zapłacenia za to, by być sobą i decydować w pełni o sobie”.
Leto odwiedził w Kijowie miejsca, gdzie miały miejsce najostrzejsze starcia demonstrantów z milicją.


To nie pierwszy raz kiedy aktor próbuje zwrócić uwagę opinii publicznej na Ukrainę. Już podczas ceremonii oscarowej pozdrowił Ukraińców z całego świata i powiedział: „Chcę powiedzieć, że tu jesteśmy i gdy wy walczycie o to, by spełnić swoje marzenia i zrobić to, co niemożliwe. Myślimy o was".


We wchodzącym dzisiaj na ekrany kin filmie „Witaj w klubie” Jared Leto zachwyca absolutnie wszystkich –  krytycy piszą: „jest wprost cudowny” (Hollywood Reporter), „niesamowity i kropka!” (People Magazine). Niezwykła transformacja, której wymagała grana prze niego postać Rayony wiązała się dla aktora z kolosalnym poświęceniem.


„Musiałem schudnąć do 52 kilo, depilować ciało, zmienić głos, przyswoić dialekt” – mówi Leto.  Przyznaje, że zdecydował się zagrać Rayonę, bo bohater go bezwzględnie zauroczył. „Zakochałem się w scenariuszu. Musiałem zagrać tę wyjątkową i oryginalną postać. Jest głodną życia marzycielką, namiętną, o wielkim sercu. Bije z niej światło, które daje nadzieję” – mówił Leto.

W filmie „Witaj w klubie” Jared Leto tworzy wyśmienity aktorski duet z Matthew McConaugheyem, którego kreację również nagrodzono Oscarem oraz Złotym Globem. W filmie „Witaj w klubie”, jako pozornie niedobrani przyjaciele wspólnie zaczynają walkę o przetrwanie. Zakładają klub, w którym inni szukają ratunku. Opowieść o ich zmaganiach „porusza do głębi” (MSN Movies), „zapiera dech w piersiach” (USA Today), „pozostając w pamięci na zawsze” (Los Angeles Times).

„Witaj w klubie” już w kinach.

 

Źródło: Vue Movie Distribution

Witaj w klubie

Witaj w klubie

Dramat Biograficzny Od lat: 15 117 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Jared Leto na Majdanie w Kijowie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.