Newsy

Jak urodzić i nie zwariować: Ciążowe perypetie

Film zainspirowany książką, która sprzedała się w ponad 35 mln egzemplarzy na całym świecie.

„W oczekiwaniu na dziecko”, na którym oparty został obraz, to bogaty w szczegółowe informacje poradnik dla kobiet przy nadzei. To podobno biblia dla par spodziewających się dziecka. Jak jednak przełożyć nieposiadającą fabuły książkę na język filmowy? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze, trzeba ukazać losy kilku par, które przywitają niebawem na świecie swojego potomka. Po drugie, porady dla przyszłych matek należy wpleść w dialogi. Po trzecie zaś, warto zaangażować znane nazwiska, bo wtedy zmagania bohaterów będą atrakcyjniejsze.

I tak oto w filmie Kirka Jonesa („Wszyscy mają się dobrze”) pojawiają się wszystkie możliwe wariacje związane z ciążą, a raczej z posiadaniem dziecka, ponieważ jedna z par decyduje się na adopcję. Oczywiście największą uwagę przykuwają mniej oklepane pomysły, jak na przykład „ciążowa” rywalizacja między ojcem (Dennis Quaid), a synem (Ben Falcone). Ten drugi, będacy zawsze w cieniu tego pierwszego, od dłuższego czasu stara się o dziecko. I gdy wreszcie udaje mu się uszczęśliwić małżonkę (Elizabeth Banks), dowiaduje się, że jego tata znów go pokonał - będzie miał z młodszą o kilka dekad partnerką (Brooklyn Decker)... dwojaczki.

Bezapelacyjnym gwoździem programu są jednak tzw. kolesie, czyli ojcowie spotykający się na niedzielnych spacerach z dziećmi. Podchodzą oni do rodzicielstwa realistycznie i nie przejmują się, gdy maluch spadnie z przewijaka, czy dostanie piłką po głowie. Nie oznacza to jednak wcale, że zaniedbują swoje obowiązki. Ich motto brzmi „nie osądzaj” i trudno się z nim nie zgodzić. Grupę wsparcia tworzą Chris Rock oraz komicy Rob Huebel, Thomas Lennon i Amir Talai, którym reżyser pozwalał na planie nieco improwizować. W granych przez nich postaciach zawiera się kwintesencja rodzicielstwa. Pozostałych perypetii mogłoby w zasadzie nie być.

„Jak urodzić i nie zwariować”, reż. Kirk Jones, wyst. Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Elizabeth Banks, Chace Crawford, Brooklyn Decker, Ben Falcone, Anna Kendrick, Matthew Morrison, Dennis Quaid, Chris Rock, Rodrigo Santoro, Joe Manganiello, Rob Huebel, Thomas Lennon, Amir Talai

Jerzy Wasowski

Jak urodzić i nie zwariować

Jak urodzić i nie zwariować

Komedia Dramat Romans Od lat: 15 110 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Jak urodzić i nie zwariować: Ciążowe perypetie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.